trokme_big-774x464

Ісус і ненасильницька революція.

У цій книзі автор досліджує «політику Ісуса», а особливо соціальні наслідки проголошення Ним Царства Божого та біблійного ювілею, оприявнюючи незмінну актуальність Його етики революційного ненасильства.

Андре Трокме рішуче відкидає як неприйнятний для християн будь-який компроміс із насильством як дозволеним засобом досягнення певної мети. Він викриває помилки як прогресивного, так і реакційного таборів, які «тимчасово» обирали насильство, проливаючи кров мільйонів жертв в ім’я «кращого» майбутнього. На його переконання, Ісус пропонує Своїм послідовникам єдино можливу дилему, з якою зустрічається кожне сумління: чинити добро або завдавати шкоди, тобто рятувати життя або забирати його. Після відкупительної жертви Ісуса Христа ніхто більше не може вбивати, щоб рятувати. Лише життя як таке — а не життя, якого можна позбавити інших — може спасти людину і закласти підвалини цивілізації миру, любові та справедливості.

Для Церкви й держави ця книга містить багато пропозицій. Вона спростовує погляди тих християнських спільнот, які надавали перевагу «мечу», що призводило до хрестових походів, переслідувань єретиків і релігійних війн. Автор відкидає етику зобов’язаності власному становищу, згідно з якою від звичайного християнина можна очікувати лише покори природному порядку, цивільним обов’язкам, які нав’язуються ззовні як норми «правильної» суспільної поведінки.

Вірність своїм ідеям Трокме засвідчив через прихильність до ненасильницького опору в окупованій Франції під час Другої світової війни. У XXI столітті мілітаризм, тоталітаризм і гноблення найслабших — це порядок денний в усьому світі. Саме тому книга Трокме — це потужний заклик до Церкви й християн докладати духовних і практичних зусиль для утвердження мирних цінностей майбутнього Божого світу.

Погортати та придбати книгу можна тут.

NewLib про книгу та автора:

Докладати зусиль для утвердження мирних цінностей майбутнього Божого світу: потужний заклик Андре Трокме

У видавництві «Дух і літера» щойно вийшла книга протестантського пастора Андре Трокме «Ісус і ненасильницька революція». На сторінках книжки автор намагається знайти відповіді на ті

Читати далі »

Дискусія навколо книги Андре Трокме «Ісус і ненасильницька революція» — презентація книги. 20 липня, КЛБІ

Сьогодні, 21 липня, в рамках роботи ХІХ Київського літнього богословського інституту (КЛБІ) відбудеться презентація книги Андре Трокме «Ісус Христос і ненасильницька революція» і дискусія навколо

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *