Богословський погляд на любов

Чи можливі дружні відносини людини з Богом? Як любов допомагає подолати людський егоїзм? Завдяки чому між Богом і людиною стає можливим чудо любові?

Пропонуємо поглянути на поняття любові з точки зору священника. Отже, ТОП-3 висловів про любов від Богдана Гулямова з книги «Логос vs Матриця. Віра Церкви та гіпотеза симуляції».

***

Дружба Бога передбачає відновлення життєвої єдності між Ним і людиною. Бог воплочується не заради покарання, розповсюдження Своєї юрисдикції або навіть відновлення найвищої справедливості. Богом рухає любов — любов, яка бажає єдності зі Своїм створінням і тому змітає будь-яку перепону на шляху до цієї єдності.

с. 77.

В бесіді з іншою людиною нам (через егоїзм) деколи складніше мовчки приймати слово іншого, ніж говорити. І тільки любов може подолати цей говіркий егоїзм людської особистості. Полюбивши іншу особистість, ми раптом із радістю помічаємо, що нам приємніше чути, слухати дорогу нам людину, ніж говорити самим…

с. 141.

Бог є вільним у Своєму ставленні до світу. І саме завдяки цій свободі (а також богоподібній свободі людини) між Богом і людиною можливе чудо любові, якій, як повітря, необхідна свобода.

с. 148.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *