roger-prosta-dovita-big-774x464

Проста довіра.

«Проста довіра» – перша книжка брата Роже, видана українською мовою. Натхненна любов до миру, яку вона несе, посіє в серцях її читачів благодатне сім’я надії на примирення.

Автор цієї книги, брат Роже – засновник  спільноти Тезе, екуменічної монашої спільноту в Бургундії, Франція.

Православний теолог Олів’є Клеман так змальовує власний досвід знайомства з працями засновника Тезе: «Моє серце зворушили короткі яскраві тексти брата Роже, чимало з яких були об’єднані у книжки, що ми любимо всюди брати із собою так, як беруть у пустелю міх, повний свіжої води».

Придбати книгу можна тут.

Історія спільноти брата Роже у чотирьох фактах:

  • У 1940 році, у розпалі Другої світової війни, 25-річний Роже Луї Шютц полишає нейтральну Швейцарію й оселяється у невеличкому бурґундському селищі Тезе, на межі, що відділяла вільну частину Франції від окупованої нацистами. Він прагне допомагати людям і робити це у християнській спільноті.
  • Якщо 1944 року поруч із ним було троє братів, то на Великдень 1949-го вже семеро дали чернечі обітниці жити разом у бідності та простоті. Так з’явилася всесвітньо відома екуменічна спільнота Тезе, і брат Роже став її настоятелем.
  • За задумом брата Роже, Тезе мало стати кроком до примирення між християнами, закваскою майбутнього миру. І так відбулося насправді. Сьогодні спільнота налічує близько ста братів – католиків і протестантів, представників понад двадцяти націй.
  • Із 1960-х років і дотепер Тезе є місцем зустрічі величезного потоку паломників, переважно молоді – вірян усіх християнських конфесій, та усіх людей доброї волі. Щотижня там приймають кілька тисяч юнаків та дівчат, які повертаються додому з натхненням до справи примирення і злагоди у своєму суспільстві.

Заснуванням спільноти Тезе брат Роже прагнув відкрити нові шляхи до подолання болісних суперечностей, які розділяють християн, а через їхнє замирення – усунути конфлікти у великій родині людства

Марчелло Фіданціо. Вступ. Звістка. Брат Роже з Тезе. Проста довіра. – с.25.

NewLib про книгу та автора:

Брат Роже

Швейцарський християнський лідер і чернець. 1940 року заснував екуменічну спільноту Тезе (Франція). До кінця життя брата Роже спільнота Тезе привертала міжнародну увагу, вітаючи тисячі молодих

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *