Blez_Paskal__Dumki

Думки. Блез Паскаль

Паскалеві «Думки» мають дивовижну долю. Попри виразну незавершеність, вони незмінно привертають увагу не лише дослідників, а й, передовсім, широкої публіки. Секрет успіху – в дивовижному поєднанні витонченої логічної аргументації з яскравою образністю і літературною силою.

Не встигнувши написати переконливу і загальнодоступну Апологію релігії, автор спромігся відкрити шлях до зацікавленого діалогу через парадоксальне підваження засад буденного досвіду, доступного всім і кожному. Досвіду цілком сучасного, адже Паскаль у ХVІІ столітті намагався зарадити духовній кризі, що набула виразності лише нині. Видання розраховане на фахівців з філософії, літературознавства, культурології, теології та релігієзнавства; аспірантів, студентів, а також на всіх читачів, яких цікавлять «вічні» питання і духовна криза сучасності.

«Поза усяким сумнівом, Блез Паскаль належить до тієї, дуже нечисленної, когорти мислителів, від представників якої кожна нова епоха, кожне чергове покоління людей отримують особливі, немовби саме їм «адресовані» звістки. То що ж передусім робить філософію Паскаля важливою і актуальною для сьогодення? Передусім, гадаю – попри всі неминучі застереження щодо багатства й різноманіття Паскалевої творчої спадщини – самий характер апеляції філософа до людського раціо, до мислення не як до засобів панування й експансії, а як до моральних орієнтирів, незамінних дороговказів людяності, втрата яких означала б онтологічну капітуляцію людини».

Віктор Малахов

Переклад українською здійснили Олег Хома та Анатоль Перепадя.

Замовити книгу можна тут.

NewLib про книгу та автора:

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *