вв

Філософія свободи

Свобода – один з найцікавіших феноменів існування людини. Це багатовимірне філософське явище, що включає онтологічні, метафізичні, політичні й особистісні аспекти. Оригінальність книжки норвезького вченого Ларса Свендсена виявляється у тому, що він спромігся вибудувати цілісну концепцію свободи, а також зробив власний внесок до розуміння та критичного огляду поглядів різних філософів і різноманітних теорій.

У коло питань, що їх розглянуто в його книжці, входять такі: чи може існувати свобода у всесвіті, яким керують закони природи? Що потрібно людині, щоб почуватися вільною? Яке суспільство ми маємо розбудувати, щоб його можна було назвати вільним? Які загрози чекають на свободу в сучасному суспільстві? Чи має свобода зазнавати певних обмежень? Та багато інших.

Ця книжка є виступом на захист свободи у відповідь тим хто стверджує, що свобода не сумісна з нашими науковими уявленнями про світ, або заангажованим у політиці, які надто охочі пожертвувати свободою заради якоїсь на позір вищої мети.

Ларс Фр. Г. Свендсен «Філософія свободи» – с. 15.

Розрахована на науковців, викладачів, студентів – філософів, політологів, соціологів, а також на широкий загал інтелектуалів, що цікавляться питаннями свободи.

Придбати книжку можна тут.

NewLib про автора і книгу:

Свобода передбачає простір для формування особистості : ТОП-10 думок норвезького філософа

Для осмислення людської гідності свобода є ключовим поняттям. Вона відкриває неозорий простір можливостей, який визначає форму людського життя. Авторитарне суспільство потребує більше свободи, ніж демократичне.

Читати далі »

Ларс Свендсен: свобода є навичкою, яка виробляється протягом життя

Свобода зазвичай позиціонується як найважливіша цінність для людини. У контексті буремного сьогодення питання свободи, як особистої так і державної, для українців є надзвичайно актуальним. Саме

Читати далі »

Ларс Свендсен

Норвезький філософ та письменник. Професор кафедри філософії Університету Бергена (Норвегія) та оглядач часопису «Афтенпостен». Wikipedia-w Link Soundcloud

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *