Головні книги, які варто прочитати студентам КПБА

Добірка з п’яти книг із різних галузей богослов’я — біблійного, морального, літургіки —дає цілісну картинку розвитку богословської думки в середовищі латинської традиції. Автори творів є богословами всесвітнього масштабу. Саме ці книги студенти Київської Трьохсвятительскої духовної семінарії рекомендують прочитати своїм братам із Київської православної богословської академії.

1. Йосиф Ратцінгер, “Ісус з Назарету”.

«Ісус з Назарету»

Йосиф Рацінґер, Папа Бенедикт XVI, є одним із найвизначніших богословів ХХ ст. Книга  є своєрідним підсумком тривалих досліджень особистості Христа: чи можна вірити, що Він є Син Божий? Чи не постфактум приписали «історичному Ісусові» слова і вчинки, які зображають Його божественність?

2. Роберт Тафт “Візантійський обряд: короткий огляд”.

Автор є прикладом того, як представник латинської духовності може перейти на східну духовність і лишитися об’єктивним у своїх дослідженнях.

Книга робить огляд історичних умов формування  візантійського обряду з ІІІ ст., , показує становлення візантійської богослужбової традиції як тривалий творчий синтез кількох богослужбових практик.

3. Серве Пінкерс “Джерела християнської моралі”.

Книга Серве Пінкерса здійснила переворот у сфері морального богослов’я. Це дослідження поглядів на християнську мораль у Біблії, у святих отців, у творах схоластики та в сучасних джерелах.

4. Вальтер Каспер “Таїнство єдності: Євхаристія і Церква”.

Автор запрошує читача глибше пізнати сенс таїнства своєї церкви. Вирішує питання сьогодення: яким має бути християнство нового століття, чи можна зробити кроки назустріч один одному, якими можуть бути форми єдності? А також описує, яким, на його думку, має бути шлях до екуменізму.

5. Анрі де Любак “Роздуми про Церкву”.

Важлива книга в католицькій еклезіології. За новизну поглядів та сильний відхід від католицьких догм тривалий час праці де Любака були під забороною. Пише науково і водночас поетично. «Роздуми про Церкву» є своєрідним поєднанням богослов’я і поетики.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *