images-reviews-21_2_0

Історія та істина

Видана в серії «Християнські філософи» книжка Поля Рікера містить 19 есеїв, написаних упродовж 1950–1970-х років. Вони дають уявлення про підхід філософа-герменевта до розв’язання історико-філософських, теологічних, етико-соціологічних проблем, а також питань методології історії та політології.

Рікера не можна однозначно віднести до якоїсь однієї філософської традиції чи філософії «однієї теми». В різні періоди своєї творчості Рікер застосовував методи феноменології, герменевтики, комунікативної та аналітичної філософії. «Історія та істина» належить до герменевтичного та екзистенціялістсько-персоналістичного етапу творчості філософа.

Першу частину книги складають статті, присвячені значенню історичної діяльності і які стосуються, з одного боку, ремесла історика з його вимогою об’єктивності, з іншого – філософсько-теологічної проблематики, що говорить про цілісність або кінцевий сенс історії. У роботах другої частини зроблено спробу осмислити деякі просвітницькі імпульси нашої епохи.

Українському читачеві твори французького мислителя стали доступні завдяки зусиллями досвідченого перекладача Віктора Шовкуна.

NewLib про автора і книгу:

Шість думок провідного французького філософа про історію, справедливість та єдність

Поль Рікер – автор багатьох праць, серед яких такі знакові для сучасної гуманітаристики книги, як «Філософія волі», «Конфлікт інтерпретацій», «Сам як інший», «Право і справедливість»

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *