ortega-i-gasset-big-774x464

Роздуми про Дона Кіхота

Книга являє собою філософські есеї, де роздуми про Дона Кіхота та його бачення світу виводять на проблему реального та ілюзорного. Це також рефлексії про сутність європейської культури та її засади; огляд літературних жанрів, аналіз поєднання трагічного та комедійного в романі.

 «Роздуми про Дона Кіхота» з’явилися 1914 року і є першою книгою, яку опублікував Ортеґа-і-Гассет. «Роздуми» започатковують дискурс критичного перегляду, що, на думку Ортеґи, має на меті дослідити «донкіхотство» самої книги, написаної Міґелем де Сервантесом, бо ж ґідальго з Ла Манчі є лише особливою конденсацією стилю Сервантеса, а цей стиль Ортеґа вважає ключем до тлумачення життя та культури Іспанії.

У вступному слові до українського читача Посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно пише: «Цей твір особливо цікавий тому, що містить зародки деяких філософських думок Ортеґи-і-Гассета, які він розвинув у своїх наступних творах, статтях і думках, що вплинули на інтелектуалів всього світу».

Придбати книгу можна тут.

NewLib про автора і книгу:

Думки відомого іспанського філософа, що спонукають до пошуку істини

Хосе Ортега-і-Гассет — впливовий представник філософії історії та теорії еліти, автор відомих досліджень з соціології, культурології, естетики, літературо- та мистецтвознавчих есеїв. «Зрозумілість – це ввічливість

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *