Книга являє собою філософські есеї, де роздуми про Дона Кіхота та його бачення світу виводять на проблему реального та ілюзорного. Це також рефлексії про сутність європейської культури та її засади; огляд літературних жанрів, аналіз поєднання трагічного та комедійного в романі.
«Роздуми про Дона Кіхота» з’явилися 1914 року і є першою книгою, яку опублікував Ортеґа-і-Гассет. «Роздуми» започатковують дискурс критичного перегляду, що, на думку Ортеґи, має на меті дослідити «донкіхотство» самої книги, написаної Міґелем де Сервантесом, бо ж ґідальго з Ла Манчі є лише особливою конденсацією стилю Сервантеса, а цей стиль Ортеґа вважає ключем до тлумачення життя та культури Іспанії.
У вступному слові до українського читача Посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно пише: «Цей твір особливо цікавий тому, що містить зародки деяких філософських думок Ортеґи-і-Гассета, які він розвинув у своїх наступних творах, статтях і думках, що вплинули на інтелектуалів всього світу».
Придбати книгу можна тут.
NewLib про автора і книгу:

Думки відомого іспанського філософа, що спонукають до пошуку істини
Хосе Ортега-і-Гассет — впливовий представник філософії історії та теорії еліти, автор відомих досліджень з соціології, культурології, естетики, літературо- та мистецтвознавчих есеїв. «Зрозумілість – це ввічливість

Хосе Ортеґа-і-Гассет
Іспанський філософ, публіцист і громадський діяч, творець раціовіталізму. Wikipedia-w