mk

Живі перетворення.

Нова збірка поезій Маріанни Кіяновської нерозривно пов’язана з трьома попередніми її книгами: «373», «Бабин Яр. Голосами» і «Гематомагавафа: живі перетворення» та є, фактично, продовженням великого і наскрізного циклу «живих перетворень», сокровенного свідчення про живу Божу Присутність, про таємницю звертання людини до Бога, про Таїнство, коли людина молиться – і відчуває, що її почуто.

«Живі перетворення» можуть бути прочитані як щоденник, але не людини, а людської душі, яка іноді «стає потоком у польоті», хоч переважно існує вкорінено й тихо. Окремі вірші цієї книжки датовані липнем 2016 року, абсолютна більшість – травнем 2020 року.

У передмові до збірки Костянтин Сігов зазначає: «Найсокровенніше, довірене читачам, які тримають у руках цю книгу, наділене силою і сенсом цілком достовірного свідчення про живу Божу Присутність, про таємницю звертання людини до Бога, про Таїнство Розмови, коли людина відчуває, що її почуто. Достеменність такої взаємодії має властивості епістеми, відтак навіть цілком звичайні, звичні слова набувають онтологічного сенсу.

У віршах Кіяновської немає жодного зайвого слова. «Живі перетворення» можуть бути прочитані як щоденник – але не людини, а людської душі, яка іноді «стає потоком у польоті», але хоч переважно існує вкорінено й тихо» (с. 23).

Погортати та придбати книгу можна тут.

NewLib про книгу та автора:

Мудрість, що промовляє до нас віршами: шість поетичних цитат про важливе від Маріанни Кіяновської

Мудрість можна черпати не лише у філософів. Її живильні струмочки надихають поетів на творчість і стають цілющими ліками у складні часи, які трапляються в житті

Читати далі »

Маріанна Кіяновська

Українська поетка, прозаїкиня, есеїстка, перекладачка, літературна критикиня та літературознавиця. Членкиня Національної спілки письменників України, Українського ПЕН. Лауреатка Шевченківської премії 2020 року за збірку поезій «Бабин

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *