page_1

Відвага і страх.

У своїй книзі «Відвага і страх» відома польська дослідниця в галузі українознавства, перекладачка та популяризаторка української літератури Олександра Гнатюк (часто підписується як Оля Гнатюк) розповідає про долі львів’ян у один з найважчих періодів життя міста — 1939-1946.

Книга, яку пропонує бібліотека NewLib українському читачеві, досить незвична:

  • це ґрунтовне історичне видання, справжнє монументальне дослідження в жанрі нон-фікшн
  • історії, викладені у цій книжці, викладені з дуже особистого погляду
  • книга стала лауреатом Grand Prix Форуму Видавців у Львові в 2015 р.
  • унікальна тим, що її переклад з’явився раніше, ніж оригінал.

Життя  в окупованому Львові  описано авторкою з перспективи  особистої  історії. Головну увагу зосереджено на поведінці людей, що постали перед загрозою смерті. Однак незвичність оповіді, що спирається  на щоденники, спогади, листи і навіть протоколи допитів, полягає не тільки в цьому. Йдеться  про долю людей і водночас долю польської, української та єврейської  інтеліґенції, про складні стосунки між ними, про різні вияви солідарності та ворожості, в основі яких лежали відвага і страх. Читачеві запропоновано замислитися над тим, наскільки сучасні уявлення про Другу світову війну сформувалися під тиском національних наративів, що не залишали місця не тільки для інших наративів, а й для індивідуальних свідчень, якщо ті не вписувалися в панівний дискурс. Матриці  національної  історії стали тісними  рамцями  для історичних  досліджень  того періоду, тож варто спробувати вийти поза ті межі.

Книга буде цікава усім, хто цікавиться проблематикою Другої світової війни.

Придбати книгу можна тут.

NewLib про книгу та автора:

Олександра (Оля) Гнатюк

Польська перекладачка українського походження, професор Інституту славістики Польської Академії Наук, Варшавського університету й Національного університету «Києво-Могилянська академія», віце-президентка Українського ПЕН-клубу. Wikipedia-w Facebook Link

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *