Про феномен покликання від Євгена Мулярчука

Частина 1

Кожна людина має потребу осягнути невипадковість свого буття, прагне проявити себе, організувати власне життя у світі, зрозуміти і спрямувати себе в потрібному напрямку. У чому ж полягає сенс феномену покликання людини?

Точний і детальний аналіз покликання під філософським кутом зору провів у своїй монографії «Філософія і педагогіка покликання» український науковець Євген Мулярчук. Автор дослідження пропонує замислитись над феноменом покликання, як джерелом натхнення та відчуття осмисленості існування кожного з нас і людської спільноти загалом.

Філософ зазначає: «тема покликання здавна хвилює людство і є предметом наукового інтересу впродовж багатьох століть і тисячоліть, являючи собою безмежне поле для осяянь і пошуків сенсу та істини буття… Спів-буття з іншими людьми визначає цінність і міру наших дій та створює простір для творчості. І це спонукає критично ставитися до власних намагань і дослухатися до інших».

Отже, пропонуємо вашій увазі перший ТОП-5 цитат про людське покликання від Євгена Мулярчука.

***

Той, хто вважає себе покликаним до чогось, повинен принаймні чути інших людей… Чуття — це готовність зустріти інше, відкритість трансцендентному. Відповідно, чуйність є великою моральною чеснотою. Зокрема, вона звільняє і робить нас вищими за наполягання на нашому особистому бутті у покликанні.

с. 196.

У призначенні немає щастя, але можливе везіння. Комусь воно може бути легким і радісним, для іншого — примусовим або й без примусу важким.

с. 200.

Зрештою, лише той, хто здатний відповідати за свої обов’язки у світі, вважається особистістю зрілою для її покликання. Обов’язки загальні, покликання особисте.

с. 203.

Вміння відповідати на вимоги співжиття з іншими людьми збагачує індивідуальний досвід людини і додає цінності власному покликанню. І, навпаки, нехтування обов’язками перед іншими людьми є деструктивним і робить особистість нездатною до буття у покликанні. Адже сутність та головна етична чеснота покликання полягає у відповідальності.

с. 203

Формулюючи в цілому ідею покликання на основі сучасного християнського осмислення буття людини у світі, завважимо таке. Перше — покликання є виявом любові. Це містична любов Бога, який звернений до людини, і та зустрічна любов, що відкриває самих людей до спілкування з Творцем та між собою… Друге — людина покликана до особистісного розвитку, відповідальності та активної участі у суспільному житті. Віра потребує добрих справ — це аксіома християнського життя.

с. 77.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *