Нова бібліотека Софії вийшла у публічний простір та запрошує до щоденного діалогу

Презентації проєкту сайту Нової бібліотеки Софії-Мудрості та початку функціонування її ФБ-сторінки було присвячено другий семінар «Джерела мудрості та єдності в розмаїтті» 26 грудня 2020 р., який організувала Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

Семінар став продовженням ініціативи ДЕСС із формування простору, де можливий  діалог культур і традицій щодо різних вимірів мудрості та її сенсів. Проєкт «Нова бібліотека Софії-Мудрості» є тією платформою, де буде акумулюватися текстовий та аудіовізуальний контент, який спонукатиме до рефлексії про мудрість, надихатиме людей вчитися мислити й любити.

Відкрила семінар Голова ДЕСС Олена Богдан, яка розповіла про початок зародження проєкту Нової бібліотеки. Авторів ідеї надихнула історія бібліотеки Ярослава Мудрого. Так виникла думка створити подібну колекцію з акцентами на перлинах духовності людства та України в сучасному онлайновому форматі. Пані Олена зазначила, що особливістю Нової бібліотеки Софії має стати популярність та доступність формату, в якому люди черпатимуть мудрість. Це будуть фрагменти текстів, цитати, твори аудіовізуального мистецтва, які в різний спосіб промовлятимуть до кожного й таким чином відкриватимуть багатство літератури, історії, філософії, мистецтва тощо перед усіма, хто шукає мудрість у різних її проявах.

Багатовимірність проєкту представив Георгій Коваленко. Він розповів про структуру майбутнього сайту, розробка якого наразі триває. На ньому буде представлено мудрість за галузями діяльності людини (філософія, література, релігія, мистецтво, кіно…); за хронологією (віковічне, недавнє, сучасне); за інструментарієм (цитати, фрагменти текстів, переліки книжок, аудіовізуальний контент); за персоналіями, які презентують ці виміри. Різноманітність форматів надаватиме Новій бібліотеці всеохопності та дозволить стати тим проєктом, в якому кожен знайде мудрість для себе.

Участь у другому семінарі взяли представники різних галузей. Бібліотекознавиця Оксана Бруй  говорила про сучасну бібліотеку в поєднанні із пам’яттю людства. Тарас Дятлик, регіональний директор United World Mission у Східній Європі та Центральній Азії в галузі розвитку богословських освітніх систем, розповів про трагічну історію бібліотеки Донецького християнського університету (ДХУ), декілька тисяч томів якої були спалені після окупації Донбасу.

Письменниця Тетяна Белімова ознайомила учасників семінару із жанром різдвяного оповідання в українській літературі та назвала книги про Різдво, які вона рекомендує прочитати. Різдвяну тему у своєму виступі «Логос Різдва — логос бібліотеки» продовжив директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету Павло Смицнюк.

Кінознавець та декан Української євангельської духовної семінарії Денис Кондюк розповів про місце у сучасній бібліотеці аудіовізуального контенту та порадив ТОП-5 українських фільмів, які стали знаковими за часів незалежності нашої держави.

Вірменський дослідник української літератури, перекладач, бібліограф Анушаван Месропян розповів про творчість вірменського мудреця Х ст. Ґріґора Нарекаці та навів уривки з його творів в українських перекладах Івана Драча та Мирона Нестерчука.

Культурологиня Марія Дячук розповіла про образи чеснот у творчості Пітера Брейгеля Старшого. А філософ Володимир Волковський міркував над питаннями, які пов’язують Різдво Христове і філософію.
Завершився другий семінар «Джерела мудрості та єдності в розмаїтті» різдвяною колядкою «В Вифлеємі новина» у виконанні директора Інституту св. Томи Аквінського у Києві Петра Балога, ОР, бо українські католики разом з усім світом вже почали святкувати Різдво.

Ми запрошуємо на ФБ-сторінку проєкту Нової бібліотеки Софії-Мудрості https://www.facebook.com/NewLib.org.ua/, де відбувається живе спілкування з нашими читачами та спільний пошук мудрості.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *