Що таке свобода з точки зору моральної теології: 5 цитат від богослова-новатора

Продовжуємо знайомити наших читачів із книгою Серве Пінкерса «Джерела християнської моралі». Автор запрошує читача подивитися на поняття свободи та її розуміння через призму моральної теології.

Серве Пінкерс пропонує замінити класичний підхід до моралі, побудований на заборонах, підходом, спрямованим на виховання волі та на здатність самостійно, за допомогою розуму вибирати добро. Беручи відповідальність за свої рішення, людина вчиться бути вільною.

Отже, п’ять думок відомого домініканського теолога про свободу.

Свобода міститься у самому осерді нашого існування, у центрі нашого досвіду, біля джерел наших волінь і дій. Вона – це ми самі, у тому, що у нас є найбільш особистого.

c. 295.

Свобода завжди розташовується поза межами наших ідей і дій, як найвища спроможність до винайдення та зміни, але також і до руйнації та суперечності.

c. 295.

Свобода, як і інші здатності, розташована у місці поєднання дії Бога у людині та дії, властивої самій людині. Свобода неначе має два обличчя: одне звернене до Бога, витвором якого вона є, а інше – до людини з її власними витворами.

с. 338.

Справжньою свободою є сила діяти у правді та якісності блага; найдосконалішою свобода є у тих, хто більше не може грішити.

с. 353.

Наша свобода сягне своєї повноти, коли вона беззастережно упричетниться до творчої свободи, яка є властивістю досконалого Блага.

с. 353.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *