Суспільний діалог про джерела порозуміння та десакралізацію насильства модеруватиме представник NewLib

13 травня відбудеться вебінар-дискусія щодо джерел порозуміння і дескралізації насильства. Подію організовують Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості, проєкт Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації суспільства та видавництво Дух і літера. Від Нової бібліотеки в якості модератора участь у заході візьме консультант із питань релігії та стратегічного планування Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Костянтин Сігов.

Зустріч є продовженням дискусії щодо питань миротворення в документах різних релігій і зосереджує увагу на явищі насильства та його сакралізованої складової.

Учасники дискусії широко цитуватимуть книгу відомого богослова митрополита Георгія Ходра «Поклик духа: церква та суспільство»,яку присвячено, зокрема, і питанням соціальної боротьби та встановленню миру. У книзі митрополит Георгій Ходр пише: «Справедливість та мир неподільні. Несправедливість тягне за собою відчай та роздратування, бунт і прагнення до руйнування. Вона викриває волю до влади, якою одержимі тиран та окупант, і властиву цій волі дискримінацію… Ненавість, недовіра, фанатизм, расизм, гноблення — всім цим позначений кінець громадського діалогу».

Початок вебінару в четвер, 13 травня, о 17:00.

Спікери:
– священник Богдан Огульчанський, вчений секретар Відкритого православного університету, настоятель Преображенського приходу ПЦУ;
– священник Олег Кіндій, професор кафедри богослов‘я Українського католицького університету.
Дискутант — Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.
Модератор — Костянтин Сігов, директор видавничого об‘єднання «Дух і літера» та Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА, консультант Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Zoom-подія буде транслюватися на Facebook-сторінці та YouTube-каналі Відкритого православного університету.

За матеріалами ФБ-сторінки проєкту Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації суспільства

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *