ТОП-5 цитат із книги юдео-християнської мудрості

Україномовне видання «Тегілім. Псалми Давидові» з коментарями рави Шимшона Гірша запрошує читача до розмови та роздумів про джерело юдео-християнської мудрості.

Пропонуємо п’ять цитат із книги, в яких вірші древніх псалмів супроводжуються зрозумілими сучасній людині коментарями та промовляють до сьогоднішніх проблем і викликів.

У нашому народі, в його мові та літературному каноні, Псалми і Псалтир відіграли важливу роль, яку не завжди добачають сучасники. Щоб розуміти українську літературу, пісню, мистецтво, і взагалі культуру, не поверхнево, а заглиблюючись до їхніх витоків, необхідно знати Святе Письмо, а зокрема Псалми. Адже століттями грамотність передавалася саме на підставі цих текстів. Тарас Шевченко, наприклад, знав Псалтир напам’ять…
Традиція переживати ключові моменти життя у контексті читання псалмів жива й досі.
Чому сучасній людині варто відважитися і поринути у світ Псалмів? У них міститься величезна гама переживань та надзвичайне багатство духовного досвіду. Читаючи Псалми, можемо зауважити, що, незважаючи на тектонічні технологічні чи геополітичні зміни, у своїй суті людство не надто змінилося. Інші побутові обставини, але як і тисячі років тому, ми стоїмо перед схожими викликами.

Джерело: Псалми — Тегілім.
Передмова Бориса Ґудзяка, стор. 7-8

Дай нове життя, Господи, бо немає благочестивого, немає чесності серед синів людських.

Коментар Шимшона Гірша:
Чесність у всьому – основна умова для правильних стосунків між людьми. У людини повинна бути змога довіряти. Вона має бути певна у тому, що її ближній не скаже того, що не вважає за правду, й не пообіцяє того, чого не може виконати, що його вчинки не розходяться зі словами, і в них немає ніякої пастки для іншого. Коли альтруїзм та пошану до гідності іншого заступає егоїзм, місця для взаємної довіри не залишається, а довіра, святість слова – це необхідна умова людських взаємин. Прямим наслідком цього є цілковита корупція та необов’язковість людей одне перед одним.

Псалом 12:2, стор. 80

Прислухайся, Боже, до молитви моєї і не ховайся від моїх звернень.

Коментар Шимшона Гірша:
Будь близьким до мене, коли я намагаюся прояснити свої сумовиті думки, і не віддаляйся від моїх зусиль стати гідним Твого добра.

Псалом 55:2, стор. 311

Щоб звільнити тих, кого вважаєш достойним Твоєї любові, – нехай Твоя десниця покаже себе тільки в спасенні, і дай мені відповідь.

Коментар Шимшона Гірша:
Навіть у понурі дні Ти завжди нагадував мені, що настане кращий день вічної свободи. Тож нехай теперішній час стане початком кращого дня і будь прихильним до тих, хто у Твоїх очах гідний свободи від гніту поганих часів.

Псалом 60:7, стор. 336

Нехай гори принесуть мир народові, і пагорби — справедливість.

Коментар Шимшона Гірша:
Одержання цих благословень опосередковано, через того, хто дає, не тільки не принижує одержувача, а й гарантує всім людську гідність, що ґрунтується на почутті обов’язку і глибокого співчуття всіх членів суспільства одне до одного.

Псалом 72:3, стор. 404

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

2 думки про “ТОП-5 цитат із книги юдео-християнської мудрості”

  1. Вітаю! Підкажіть, будь ласка, де можна придбати країнськомовне видання «Тегілім. Псалми Давидові» з коментарями рави Шимшона Гірша?
    Дякую.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *