lisovyi_big-774x464

Україна: повернення часу

Перед вами збірка статей українського філософа-дисидента Василя Лісового (1937–2012), який повною мірою відчув на собі ставлення радянської влади до незгодних з нею інтелектуалів. У книзі йдеться про такі засадничі поняття, як культура (в тому числі політична), ідеологія, мова, освіта, патріотизм і націоналізм, масова свідомість і цінності, а також про життя і діяльність деяких видатних українських інтелектуалів, імена яких широкому загалові здебільшого невідомі, зокрема Д. Чижевського, І. Лисяка-Рудницького і Д. Донцова.

Автор наголошує на важливості таких категорій, як пам’ять, розмаїття культурних та індивідуальних світів, національна самобутність, свобода тощо. У передмові до книги Наталія Вельбовець називає Василя Лісового “світлим лицарем правди” і зазначає: “Розважливе слово Василя Лісового відкриває нам вікно у світ тієї України, якою вона має бути і якою вона є, тільки от крихітки цахеси заморочили їй голову. Його книга може стати фундаментом для обговорення теми вибору політичного устрою України і формування нових міжособистісних і міждержавних стосунків… Всі його міркування позначені тим центральним для нього поняттям, яке вже було згадане,— повага. Найнеприйнятніший феномен для нього це — нетерпимість, породжувана атмосферою постійного насильства, неосвіченістю і відірваністю від світового культурного процесу”.

Книга призначена для тих, хто хоче розібратися у проблемах української політики.

Погортати і придбати книгу можна тут.

NewLib про автора і книгу:

Захист та утвердження цінностей потребує активного добродійства: Василь Лісовий про цінності і не тільки

«Слово, як і час, — це ті категорії, над якими треба інтенсивно працювати, якщо хочемо запобігти реальній катастрофі, можливо, ще більшій, ніж та, що спіткала

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *