Життєва мудрість Богдана Ступки: ТОП-9 красномовних цитат великого майстра

27 серпня видатному українському акторові театру й кіно Богдану Ступці виповнилося б 81. Духовний спадок, який залишив Богдан Сильвестрович, продовжує жити у його театральних роботах, зафіксованих на плівках, у педагогічних настановах, які він встиг передати своїм учням, у пам’яті багатьох людей, яким пощастило спілкуватися з майстром.

Богдан Ступка – це знакове ім’я для національного театру, кіно та суспільного життя. Про його потужну й багатогранну особистість пише у своїй книзі «Богдан Ступка. Метаморфози» знаний кінокритик, кінознавець і сценарист Сергій Тримбач. Автор намагається не лише розповісти про життєвий і творчий шлях легендарного актора, а й, насамперед, розкрити світогляд Богдана Ступки, те, що було, є й буде вже навіки філософією його творчості.

Бібліотека NewLib наводить найяскравіші вислови Богдана Ступки із цієї книги, які свідчать про непересічну особистість митця, його дивовижно глибоку, життєву мудрість і розуміння людскої сутності.

***

Мудрість у тому, що треба вміти високо літати, але бути абсолютно готовим до падіння.

с. 191.

Немає такої болячки на світі, яка б не загоїлась, і такого нещастя, яке б не забулося. Тобто воно не забувається, але що поробиш? Значить, немає зла, щоб не вийшло на добре.

с. 191.

Що найстрашніше для людини?  Хвороба, самотність і зрада.

Там само.

Хто пізнає тишу, той пізнає музику.

с. 193.

Час Гамлетів минув, прийшов час Гільденстернів і Розенкранців.

с. 196.

Наш народ пережив величезні труднощі, що могли навіки звалити його з ніг, розтерти на порох. Але вистояв. Народ з таким генотипом заслуговує на велике майбутнє.

с. 197.

Національна політика, як і культурна, потребують стратегічного осмислення і щоденної копіткої уваги. Щоденність має випливати із правильної перспективи.

с. 197.

Зараз усе більше акцентуються загальнолюдські цінності. Засвоюючи їх, ми не повинні втрачати цінності національні.

с. 198.

Добро — це свідома установка на подолання, притлумлення зла, спроба опанувати себе, поставити життя під контроль Божий. Людині завжди хочеться цю узду послабити, пограти, на свободу вирватись. Ось тут диявол і підступає.

с. 133.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *