10+1 побажань на Рош га-Шана від Раббі Нахмана

Цьогоріч на 7 вересня припадає велике свято юдеїв Рош га-Шана — єврейський Новий рік.

Джерела цього свята сягають корінням Тори, а саме книги Левіт, де описано весь єврейський календар на рік. Свято називається Днем трубного поклику, Святом труб. Труба, шофар символізує поклик Бога, який звертається до свого народу. Сенс свята полягає в тому, що після трубного поклику йдуть дні трепету, а за ними  — судний день, Йом Кіпур. Рош га-Шана відкриває цикл осінніх свят. За ним ідуть Йом Кіпур та Суккот, свято кущей. Цикл символізує в юдаїзмі повну довіру до Бога, сподівання на його милість на суді, каяття у гріхах та сподівання на життя вічне.

Раббі Нахман, духовний лідер послідовників брацлавського хасидизму, учив юдеїв виправляти світ через відповідальне життя, що сповнене милосердям та радістю, тому його мудрі слова актуальні й сьогодні для людей різних традицій. Добірку цитат рекомендує Вячеслав Горшков.

«Найбільш піднесений мир ‒ це мир між двома протилежностями»

«Пам’ятай про це, коли наступного разу зустрінеш кого-небудь, чия присутність приводить тебе у сум’яття: замість того щоб намагатися уникнути зустрічі, шукай спосіб знайти з ним спільну мову».

«Втрата надії подібна до втрати свободи: ти немов втрачаєш власне “я”».

«Все у світі — все, що існує, і все, що відбувається, — це випробування, призначення якого — дати тобі свободу вибору. Роби вибір із розумом».

«Критикувати інших, дати їм відчути, що вони небажані, — це кожен може. Але підбадьорити їх, підняти їм настрій — для цього потрібні особливий талант і зусилля».

«Якщо ти віриш, що можна зіпсувати, вір, що можна й виправити. Якщо ти віриш, що можна поранити, вір, що можна й зцілити».

«Ти знаходишся там, де перебувають твої думки. Подбай, щоб твої думки перебували там, де ти хочеш бути».

«Завжди шукай в інших щось добре. Зосередься на цьому доброму, підкреслюй його — так ти зможеш навіть грішника перетворити на досконалого праведника».

«Якщо хочеш бути чесною людиною, не підпадай під вплив слів інших людей — ані коли тебе хвалять, ані коли тебе засуджують. Працюй над тим, щоб позбутися залежності від чужої думки. Тоді здобудеш свободу бути тим, ким ти є насправді».

«Ніщо не робить людину більш вільною, ніж радість. Вона вивільняє твій розум і наповнює його спокоєм».

«Правда — це «світло», яке допомагає тобі вибратися з темряви. Запали його!»

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *