5+3 цікавих роздумів про дружбу: що кажуть сучасні богослови

Навряд чи знайдеться людина, яка не замислювався б про сутність дружби. Що таке справжня дружба? Чи можлива вона сьогодні ? Якою дружба повинна бути?

Дружба – це те, що сучасний світ настирно виганяє за свої межі і без чого він не може існувати, піднімаючи людину до висот жертвенної, самозреченої любові – бо «не має більше тої любові, коли хтось положить душу свою за друзі свої» (Іоан 15:30), – вона разом з тим дарує відчуття підтримки, радість, впевненість, надію.

Роздуми про дружбу, її форми, випробування і дари увійшли у збірку, яку складають матеріали щорічної міжнародної конференції «Успенські читання», що проходила у Києві 2007 року.

Пропонуємо читачам NewLib ознайомитись з добіркою цитат із збірки «Дружба: її форми, випробування і дари», де своїми роздумами діляться відомі богослови, філософи, філологи та історики.

Дружба – це стан іншого роду, і вона рідкісна саме тому, що може існувати лише в своєму чистому вигляді, що тяжіє до досконалості.

Там, де особистість розділена сама в собі, а душа не в змозі досягти цілісності, – там немає і ґрунту для дружби. Союз дружби безпосередньо залежить від якості особистості і від стану душі.

Дружба – це більше, ніж один із проявів прихильності, ніж один із видів любові. Дружба є станом, що до гріхопадіння був природним для первозданної людини в її відношенні до всіх і до всього.

Митрополит Мінський і Слуцький Філарет

Справжня дружба ніколи не може існувати без частки жертовності.

У дружбі зростає довіра, яку ми відчуваємо до іншого, а також зростає наша готовність до розуміння його культурного і духовного світу, його вираження віри. В атмосфері дружби руйнуються упередження, що накопичилися раніше, і ми можемо навчитися краще розуміти один одного. У той же час ми стаємо здатними прийняти точку зору іншого, яку ще, можливо, не в змозі зрозуміти до кінця і, незважаючи на це, продовжити наш з ним діалог уважно, зацікавлено і терпляче.

Дружба – це те середовище, в якому завжди можливий справжній діалог, навіть при існуванні відмінностей, подолання яких не залежить від нас самих.

Архієпископ Іван Юркович

Чим більше друзів, тим більше вони просвіщають один одного, і тим багатшою і багатограннішою стає істина.

Ієромонах Антоній Ламбрехтс

Друг – це той, до кого ми природно і не замислюючись звертаємося не тільки в найдоленосніші моменти свого життя – в пошуках більш глибокого розуміння, прозріння і співпереживання, – але й для того, щоб поділитися тривіальними подробицями наших буднів. Наш особистий досвід у спілкуванні з другом розширюється, посилюється, збагачується і переглядається. Насолода від спілкування одне з одним стає особистою традицією, і під покровом таких відносин пишно розквітає довіра.

Пол О’Каллаган

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *