ТОП-5 роздумів про свободу з Успенських читань від сучасних богословів

Успенські читання — це міжнародний проєкт, який надає майданчик для спілкування богословам, філософам та історикам різних традицій і шкіл; об’єднує релігії і культури народів — від Японії до Англії, від півдня до півночі; долає відстань у часі між традицією і церквою древньою і сучасною…

Редакція альманаху на запит сайту Нової бібліотеки Софії зібрала цитати із доповідей, які звучали на Успенських читаннях у 2018 році, темою яких була «Свобода. Авторитет. Служіння».

Добірку наведених далі філософських та богословських роздумів присвячено свободі. Ці вислови належать різним авторам. Їхні наративи є настільки універсальними, що змушують звернути на них увагу християн, юдеїв, віруючих, агностиків… У цих словах є що почерпнути кожній людині, яка шукає правди і цінує справжню свободу.

Генрік Папроцький, священник, Польща
Без свободи духу немає Церкви, бо Церква не є зібранням рабів. Бог потребує вільних людей. Справжність особистості являє себе у свободі, але не в ізольованій автономній особі, а в особі, яка усвідомлює свій зв’язок із Богом у Тілі Христа.

Авторитет як служіння. — с. 11.

Митрополит Львівський і Галицький Філарет, Україна
Свобода в Церкві розуміється як послух усіх усім у Христі, бо Христос — єдиний, хто Духом Святим живе у цілковитому спілкуванні з Богом. І наші молитви є молитвами, перш за все, про Духа Святого, бо Він може прийти і вселитися в нас, щоб утворити сьогодні в нас живу єдність, де послух усіх усім незмінно відкривається як справжня свобода. Адже в Церкві Христовій немає місця егоїзму.

Розуміння свободи в житті Церкви. — с. 39.

Мері Медлін Тодд, черниця, США
Найглибша, найбільш внутрішня свобода — це сила любити незалежно від обставин. Оскільки ми живемо у вельми роздрібленому світі, для якого характерними є байдужість, заздрість та пряме заподіяння шкоди, наша свобода любити збережеться лише якщо наше серце здатне прощати.

Любов сильніша за смерть: прощення як основа свободи. — с. 41

Марек Кіта, богослов, Польща
Наш послух є не послухом рабів, а послухом улюблених дітей Царя. Наша свобода є не свободою анархістів, а свободою відповідальних учнів живої правди життя.

Церковний послух та євангельська свобода. — с. 63.

Михайло Димид, священник, Україна
Осягнення свободи християнином — це розуміння та осягнення двох істин: що кожному з нас своєю жертвою подарував Ісус Христос та яка воля Божа для мене особисто та цілого народу.

Революція гідності: зміни понять свободи,
авторитету та служіння в українському суспільстві. — с. 259.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *