Чи вмієте ви довіряти? Порівняйте свою відповідь з ТОП-думками богословів і філософів

Французький єзуїт-богослов Гастон Фессар якось сказав, що філософи глибше би проникли в таїну людини, якби визначали її не як розумну тварину або істоту з душею та тілом, а як сина, чоловіка чи брата. Саме родинні категорії дозволяють нам збагнути як житейське, так і історичне становище людини. Адже кожен з нас знає про своє народження лише від батька та матері…

Родина народжується з довіри чоловіка і жінки. А їхня спільна довіра до божественного дару відкриває шлях до нового життя. Усе у цьому світі починається з довіри.

Успенські читання продовжують ділитися яскравими думками про найважливіші поняття оточуючого світу. «Гідність. Довіра. Милосердя» були темою Читань у 2016 році. І цього разу темою ТОП-переліку від часопису для Нової бібліотеки Софії стала довіра.

Георгій Коваленко, священник, Україна
…без довіри до, можливо, навіть неправильного вибору людини, з бажання зробити все дуже правильно, але по-своєму, й виникає неповага до свободи та гідності людини.

 Дефіцит довіри та гідності у церковній огорожі та поза нею. — с. 271.

Богдан Огульчанський, священник, Україна
… довіра до себе (що є основою гідності особистості) глибоко пов’язана з довірою до Бога, Який, як ми знаємо з досвіду віри, перевищує нашу обмеженість Своєю благодаттю.

 Становлення особистості в благодатному супроводі: через довіру до гідності. — с. 208.

Жорж Ніва, вчений-славіст, Франція
У великих містах на кожній машині поліції — номер «телефону довіри». Якщо вдуматися, «телефон довіри» і є майже універсальною метою людства. Довіра — основа економіки. Довіра — основа школи, довіра — основа виховання, дружби. Довіра вбирається з материнським молоком.

Бог на терезах Іова. Кому довіряти? — с. 288.

Мауро-Джузеппе Лепорі, священник, Швейцарія
… довіра, що її вимагає Ісус, є не лише засобом, аби не боятися… Головна її мета — дати нам змогу йти услід за Христом  уможливленим Ним шляхом поверх моря, поверх хитавиці обставин історії, життя та культури, суспільства — й так само нашого серця.

Милосердя Боже, джерело довіри й дріжджі гідності. — с. 14.

Марґеріт Ленá, філософиня, Франція
Гранична вразливість людського  життя …вимагає від оточення… чистої довіри, що йде від видимого до невидимого… Довіри, підстави якої забуті, яку й саму забуто у впевненості дорослого життя. Але яка нас живить та без якої світ поступово втратив би людяність.

Динаміка довіри. — с. 102.

Архімандрит Амвросій (Макар), богослов, Італія
… людина, що зростає у вірі в Бога, вдосконалюється в духовному житті, в духовній боротьбі, стає духовно сильнішою та стійкішою, тому вона може спокійно долати труднощі та неприємності, тобто може зростати в довірі до людини, навіть якщо ця довіра здається неможливою.

Віра та довіра — с. 22.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *