Десять богословських ідей, спрямованих на відновлення християнської єдності

Що є основою для зближення християнських церков? Що реально може подолати відчуженість між християнами різних конфесій? У чому полягає спільність християнської спадщини? На ці та інші важливі питання відповідають сучасні богослови.

Їхні думки та цікаві ідеї увійшли в збірку «У пошуках єдності християн» та стали темою для добірки цитат, яку ми пропонуємо увазі наших читачів.

Єдність у значенні повного сопричастя (communio) означає не одноманітність, а єдність у різноманітті та різноманіття в єдності.

Вальтер Каспер — с. 24.

Церква не існує в ізоляції від світу, і її єдність, особливо зараз, повинна стати екзистенціально важливою не тільки для людства, а й для всього творіння.

Джерi Вейнрайт — с. 47.

Сутність єдності як communio полягає у вселенськості, не в значенні певної конфесії, а в початковому якісному значенні, тобто реалізації всіх дарів, які можуть привнести місцеві Церкви та конфесії.

Вальтер Каспер — с. 24-25.

Якби різні Церкви змогли віднайти спільне джерело єдності, провісником якої був Ісус Христос, вони б змогли знайти одна одну. Це найглибша таїна Церкви та екуменізму, що закликає не сумувати, а продовжувати сміливо йти екуменічним шляхом.

Курт Кох — с. 94.

Якщо християнські Церкви запалять численні свічки взаємної солідарності, Святий Дух – Який є першопричиною і місіонерства, і християнської єдності – швидко розсіє темні тіні їхніх минулих розбіжностей, що призвели до розділення, і перетворить їх на розмаїтість. Тоді єдина Церква Ісуса Христа явиться як гарне, безшовне та різнобарвне вбрання, якою вона була в день П’ятидесятниці, коли народилася й коли люди різних націй і народів співали хвалу величним ділам Господа, кожен своєю власною… Насправді, Святий Дух – Бог єдності в розмаїтті.

Кардинал Айвен Діас — с. 156.

Церква досягне благодаті єдності, насамперед, через молитву. Саме молитва має займати перше місце в подорожі разом із нашими братами-християнами до єдності, про яку молився Христос.

Кормак Мерф О’Коннор — с. 165.

Там, де живе взаємна любов, де від самого початку до нашого шляху до Бога ми шукаємо ближнього, аби йти з ним разом, там можна відчути присутність Бога та єдність із Ним.

Кьяра Любіч — с. 169.

Молитва завжди займала важливе місце в нашій екуменічній справі ще й тому, що єдність – це, передусім, дар небесний. Очевидно, що легше буде отримати благодать єдності, якщо просити про неї разом, а не поодинці.

Кьяра Любіч — с. 178.

Старання про обновлення єдності належить до цілої Церкви, і до вірних, і до пастирів та зобов’язує кожного відповідно до власної чесноти, чи то в щоденному християнському житті, чи в богословських та історичних дослідах. Ці зусилля вже до якоїсь міри виказують існування братньої злуки між християнами та провадить до повної і досконалої єдності з Божої милості.

Вальтер Каспер — с. 199.

Духовність спілкування означає йти разом дорогою до єдності, сповідуючи віру в усій її повноті, у таїнствах та у церковному служінні.

Проповідь папи Йоана Павла ІІ — с. 220.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *