Добро – це те, чому треба віддавати перевагу: шість порад від Клайва Льюїса

Звернувшись до християнства у зрілому віці, Клайв Стейплз Льюїс став всесвітньо відомим богословом та апологетом. Одна з його головних книг «Просто християнство» є духовним путівником тисяч читачів по всьому світу і зразком апологетичної праці.

Хоча книга називається «Просто християнство», в ній немає нічого «простого». Вона має дуже багатоадресну та багатопланову спрямованість — просвітницьку, апологетичну, місіонерську, екуменічну… Цей проект став своєрідною відповіддю на глобальні виклики секуляризації другої половини ХХ ст. аж до сьогодні.

Декілька порад і мудрих думок відомого християнського мислителя, які зачіпають коло теологічних, філософських та етичних питань, ми пропонуємо у нижченаведеній добірці цитат.

***

Немає нічого небезпечнішого, ніж вибрати який-небудь один імпульс із вашої природи й, виставивши його, слідкувати за ним за всяку ціну. Який-небудь один із цих імпульсів, якщо ми ставимо його за абсолютного лідера, перетворить нас у демонів.

с. 23.

Добро – це те, чому треба віддавати перевагу, незалежно від того, що вам подобається в даний момент. Якщо “бути добрим“ просто означає приєднатися до того, що нам подобається, без жодної причини, тоді добро не заслуговувало б називатися добром.

с. 46.

Християнське суспільство не досягне мети доти, доки більшість із нас не забажає її: а ми не забажаємо її доти, доки не станемо повністю християнами.

с. 81.

Люди судять один одного за їхніми зовнішніми вчинками, а Бог судить їх за моральним вибором.

с. 84.

Правило для всіх нас цілком просте: Не марнуйте часу, хвилюючись, чи ви любите свого ближнього, дійте так, ніби ви його любите. Як тільки так діятимете, ви виявите одну з великих таємниць. Якщо ви будете поводитися так, ніби ви когось любили, ви незабаром почнете любити його.

c. 117.

Тільки ті, хто намагаються чинити опір спокусі, знають, яка вона сильна… Людина, яка здається спокусі після п’яти хвилин, просто не знає, як би воно було годину пізніше. Ось чому погані люди в деякому сенсі знають дуже мало про зло. Вони жили затишним життям і завжди здавалися злу. Ми ніколи не довідаємося про силу злого імпульсу в собі, доки не спробуємо змагатися з ним.

с. 126.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *