images-reviews-ann_19_9_0

Досвід і сенс. Монографія.

У книзі українського філософа Андрія Богачова йдеться про те, як філософія прояснює умови набування життєвого досвіду. Автор з’ясовує, як ці умови досліджувала герменевтика – наука про тлумачення сенсу.

В історії герменевтики, описаній у монографії, підкреслено моменти, які дають змогу філософії довести, що буттєві умови розуміння не зводяться до «техніки» інтерпретації тексту чи іншого вияву думки. Книжка також містить аналіз поглядів Авґустина, Дильтая, Гусерля, Гайдеґера, Колінґвуда, Ґадамера та інших філософів. Показано, як із цих поглядів випливає, що будь-яке розуміння сенсу обумовлене й певним саморозумінням тлумача. Цю істину найочевидніше підтверджує мистецький досвід, якому автор приділяє велику увагу.

Дослідник звертається до історії, щоб розмова з попередниками скерувала його пошук. Історична досвідченість дає змогу бачити.

Андрій Богачов. Досвід і сенс. / К.: Дух і Літера, 2011. — с. 29.

Книга буде цікава всім, хто цікавиться історією філософської думки.

NewLib про автора і книгу:

Найповніше життя виявляє себе не в дослідженні загальних законів природи, а в індивідуальній художній думці, у ґеніальних витворах мистецтва.

Найповніше життя виявляє себе не в дослідженні загальних законів природи, а в індивідуальній художній думці, у ґеніальних витворах мистецтва. Ґеній сам створює зразки й правила,

Читати далі »

Людина не здатна досягти мудрості як цілковитої єдності істини та дії. Можна тільки любити мудрість, тобто стало прагнути діяти розумно.

Людина не здатна досягти мудрості як цілковитої єдності істини та дії. Можна тільки любити мудрість, тобто стало прагнути діяти розумно, діяти зі сталим прагненням згаданої

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *