Говоритимемо правду голосно і ясно: виступи представників української православної молоді на Генеральній Асамблеї Всесвітньої Ради Церков

Від 31 серпня до 8 вересня 2022 р. в німецькому місті Карлсруе (Німеччина) відбувається ХІ Генеральна Асамблея Всесвітньої Ради Церков, тема якої «Любов Христа веде світ до примирення та єдності». Цього року Асамблея зібрала представників 350 Церков і церковних спільнот, у ній взяли участь 574 делегати.

Всесвітня рада церков — міжнародна екуменічна організація, заснована в 1948 в Амстердамі, у склад якої входить 348 християнських церков різних традицій. Це одна з міжхристиянських організацій, що є провідним осередком екуменічного руху і найбільшим об’єднанням різних християнських деномінацій з усього світу. Асамблея проводиться раз на 8 років у різних частинах світу. Нинішня є першою після 1968 року, яка відбувається у Європі.

Напередодні цьогорічної Генеральної Асамблеї Україну відвідали очільник Всесвітньої Ради Церков (ВРЦ) отець Іоан Саука та його заступник Одайр Педрозо Матеус. Під час візиту відбулася зустріч з Українською Радою Церков, представниками ДЕСС і релігійних організацій, щоби забезпечити участь українських церков у майбутній асамблеї ВРЦ у Карлсруе.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій

У квітні 2022 р. ПЦУ подала офіційну заяву щодо набуття членства у ВРЦ, чим було розпочато відповідну процедуру. В цій якості делегація від ПЦУ у статусі офіційних спостерігачів була запрошена взяти участь у Асамблеї. З благословення Предстоятеля та за рішенням Синоду до складу делегації увійшли архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків, протоієрей Ростислав Воробій, секретар Синодальної Комісії з міжхристиянських відносин, та двоє представників православної молоді – Роман Сігов і Олександра Коваленко.

На жаль, жоден член російської делегації на Асамблеї Всесвітньої Ради Церков не підтримав резолюцію щодо російської агресії проти України. Про це повідомив богослов Кирило Говорун.

За словами учасників обговорення, на виступ представникам від України надали одну хвилину, водночас російський представник говорив цілих шість хвилин. Втім, це не завадило потужно виступити представникам православної молоді, чий голос виявився сильною противагою мовчазній підтримці російської агресії з боку російської делегації.

Публікуємо тексти виступів Романа Сігова та Олександри Коваленко.

***

Роман Сігов

Текст виступу Романа Сігова.

Дякую, пане модераторе. Роман Сігов, Православна Церква України.

Одна хвилина. Стільки українець може обговорювати заяву про війну в Україні. Я не можу передати, як боляче чути заяву, що урівнює жертву і агресора. Сподіваюся, Комітет отримає та розгляне наші письмові зауваження щодо заяви. Почуймо голос українців, коли йдеться про війну в Україні!

Тому що Російська Православна Церква не лише брала участь у написанні цього документа, а й має найбільшу кількість представників у ЦК і тут, на цій асамблеї. Тим часом члени Російської Церкви підтримують війну. Два тижні тому російський єпископ виклав відео з українськими в’язнями та висміяв їх. Він сидить тут і голосує за затвердження помаранчевими та синіми картками. Я говорю про митрополита Клінського Леоніда. Я знаю щонайменше 16 російських єпископів, які підтримують війну, включаючи патріарха Кирила. Це не прийнятно.

Давайте змінимо несправедливість і говоритимемо правду голосно і ясно.

Дякую!

Олександра Коваленко

Текст виступу Олександри Коваленко

Мене звати Олександра Коваленко, я з Православної Церкви України і буду говорити англійською мовою.

Дорогі брати і сестри, прошу вас почути мене і не йти на компроміс з очевидною істиною заради дипломатії. Просто назвіть речі своїми іменами – російська агресія проти України.

Якщо церкви не здійматимуть свій голос, коли відбувається насильство та несправедливість, то чи будемо ми «сіллю землі»?

Я також звертаюся до делегації РПЦ і прошу їх – якщо ви проти війни РФ проти України, будь ласка, підніміть свої сині картки.

Дуже прикро, що ви порівнюєте кров українського народу зі старбаксами та макдональдсами.

Я підніму свій бейдж, оскільки в мене немає картки для голосування.

От і все. Дякую.

ЖОДНОЇ СИНЬОЇ КАРТКИ ВІД РОСІЙСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ.

***

Матеріал підготовлено за наступними джерелами:

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *