Яка справа є вартою віри: п’ять цікавих роздумів швейцарського богослова

Про любов як справу християнської віри та про те, що є власне християнського у християнстві, ділиться своїми думками відомий швейцарській богослов Ганс Урс фон Бальтазар.

Пропонуємо читачеві NewLib п’ять змістовних виразів з його ґрунтовного теологічного дослідження Варта віри лише любов“.

Лише в любові до іншого як іншого, лише ви­ходячи за межі всієї сфери «я» і вступаючи до сфери «ти», людина опиняється на шляху, що веде від людини до людства.

Справжня любов завжди незбагненна, й лише така любов є дарунком.

Природа, розви­ваючись від найнижчих форм аж до нас, людей, незаперечно й неминуче виносить із собою на­гору реальність любові, ніби вбудованої в самі основи живого єства.

Вартою віри є лише любов, лише в неї ми повинні й маємо право вірити. Це і є праця, «справа» віри — ви­знати цю абсолютну й недосяжну попередню умову. Вір у те, що існує любов, абсолютна лю­бов, й вона є останньою, за нею більше нічого немає… Любов, у яку людина вірить, бо зрозуміла її знак, веде її у відкритий простір здатності лю­бити.

Любов не є чимось зовнішнім, вона існує лише тому, що сама володіє людиною зсередини… Вона «організує» людину, а людина її — ні; вона перетворює лю­дину — того, хто завжди чинить спротив, — на свій орган.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *