Християни світу на міжнародному круглому столі висловили вдячність ДЕСС за сприяння міжконфесійному діалогу

21 січня 2021 року за співорганізації Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) відбувся круглий стіл «Джерела єдності в розмаїтті». Подія збіглася в часі із всесвітнім Тижнем молитов за єдність християн. Її також було присвячено презентації українського перекладу книги «Екуменічний заповіт» католицького священника Поля Кутюр’є (Ліон, Франція), який у 1933 році запровадив щорічні дні молитви за християнську єдність та став відомий як «батько духовного екуменізму».

Круглий стіл об’єднав учасників з України, Швейцарії, Франції та США. Модерував подію консультант із питань релігії та стратегічного планування ДЕСС Костянтин Сігов.

Публікуємо відео виступів учасників круглого столу.

Костянтин Сігов. Вітальне слово учасникам.

Олена Богдан, Голова ДЕСС — про два виміри події — вихід книги Поля Кутюр’є та відкриття сайту Нової бібліотеки Софії.

Владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії св. Володимира Великого в Парижі УГКЦ — про причини, з яких Паризька єпархія УГКЦ виступила з ініціативою познайомити з твором П.Кутюр’є українського читача, а також про стратегічні плани щодо видання наукових та духовних творів.

Владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський УГКЦ — про вибори американського Президента, пандемію COVID та соціально-політичні події останнього часу; про дієвість ідеї екуменізму, сьогоднішню можливість спілкування між різними гілками християнства. Слова подяки учасникам зібрання: видавцям — за книгу, Паризькій єпархії — за ініціативу круглого столу, Українській державі в особі Олени Богдан — за можливість зустрічі та увагу української влади до проблем християн. Про те, яких людей потребує світ, Європа та Україна.

Ольга Вох, членкиня екуменічної комісії єпархії св. Володимира Великого в Парижі — про цікаві маловідомі факти з біографії Поля Кутюр’є (сотні кореспондентів-християн отця Поля з усього світу, практика щоденної молитви, основний фах Поля Кутюр’є).

Мирослав Маринович, віце-ректор Українського католицького університету — про уривки з «Екуменічного заповіту» П.Кутюр’є, які справили на нього особливе враження, а також у контексті Тижня єдності християн про утримання від взаємної ворожнечі та обмін не звинуваченнями, а дарами.

Георгій Коваленко, священник ПЦУ, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості — про те, як книгу Поля Кутюр’є представлено на сайті Нової бібліотеки Софії-Мудрості, та про одну з найголовніших цитат екуменічного руху (від київського митрополита ХІХ ст. Платона Городецького), яку йому нагадала саме книга «Екуменічний заповіт».

Назарій Заторський, священник єпархії св. Володимира Великого в Парижі, перекладач книги — про «священну війну між українцями», про історичні джерела відчуженості між двома гілками Київської церкви, про актуальність книги Поля Кутюр’є для сьогодення.

Петро Балог, священник, директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві — про те, що, на його думку, для автора книги «Екуменічний заповіт» означала єдність християн, про навернення апостола Павла та поглиблення його єврейського коріння, про екуменізм як навернення до Христа кожного християнина.

Павло Шварц, представник Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України — про практичне використання «Екуменічного заповіту» Поля Кутюр’є у щоденній праці та служінні, про міжконфесійні війни в Україні, про страх втрати своєї церковної ідентичності, про екуменізм як нагоду удосконалюватися християнам кожному у своїй конфесії.

Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ — про дві ідеї молитви. Про те, коли Бог молиться всередині нас, про єдиний реальний крок, який ми можемо зробити для єдності, про те, як криза екуменізму, COVID, суспільні та внутрішньоцерковні конфлікти роблять книгу Поля Кутюр’є актуальною.

Вячеслав Горшков, координатор співпраці з релігійними спільнотами ДЕСС — про «Екуменічний заповіт» як реальний інструмент наближення до гармонії та взаєморозуміння в суспільстві, про індивідуальні способи й шляхи пошуку істини й роль у цьому молитви, про практичний вимір християнського вчення про Трійцю, про те, як не опустити руки перед викликами часу.

Насамкінець учасники круглого столу виголосили фінальні промови. І за традицією Тижня молитов спільно помолилися за єдність християн усіх конфесій світу.

Повне відео круглого столу — на ФБ-сторінці NewLib.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *