Авторка Марта Богачевська-Хомяк – відома українсько-американська письменниця, дослідниця феміністичних рухів, викладачка історії, директорка програм Фулбрайта в Україні у 2000-2006 рр., твори якої суттєво збагатили вітчизняну суспільно-політичну літературу.
Книга, яку видало львівське видавництво Українського Католицького Університету, з одного боку, є біографією рідного дядька авторки — Константина Богачевського*. З іншого — це захоплююча історія боротьби, поразок і злетів самої греко-католицької церкви, невід’ємної частини українського народу в часи трагічних випробувань ХХ століття.
Книга ґрунтується на обширному матеріалі з українських, американських і ватиканських архівів; вона змальовує яскравий портрет митрополита Богачевського як людини і релігійного діяча та розкриває специфіку церковного життя й соціальних відносин в українській еміграції у США в першій половині ХХ ст.
Замовити книгу можна тут.
____________
*Константин Богачевський (1884–1961) – другий єпископ, призначений Апостольською столицею для опіки над українцями – греко-католиками у США, і перший митрополит створеної в 1958 р. Філадельфійської митрополії. Обійнявши управу над роздертою чварами й фінансово збанкрутованою емігрантською Церквою, він зумів перетворити її на самодостатню інституцію, що в 1990-х рр. змогла надати велику допомогу Церкві-матері в Україні у період її відродження після довгих десятиліть підпілля. Попри величезні заслуги на ниві розбудови українських освітніх і культурних інституцій на еміграції, Богачевський мусив пройти крізь запекле протистояння з американсько-українською громадськістю, обстоюючи незалежність Церкви від політично обумовленого зовнішнього втручання і протидіючи внутрішньому розбратові та розкольницьким тенденціям. Поступово подолавши недовіру з боку власної пастви, він став одною з найавторитетніших постатей української еміграції, залишивши своїм наступникам широку мережу парафій і католицьких шкіл, кілька коледжів, семінарію та Український музей у Стемфорді.