Митрополит Епіфаній провів зустріч з делегацією Єпископської конференції Франції РКЦ

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 17 вересня 2022 року зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з делегацією Єпископської конференції Франції Римсько-Католицької Церкви.

До Його Блаженства, зокрема, завітали президент Конференції архієпископ Ерік де Мулен-Бофор, її Генеральний секретар Г’ю де Войлемонт, адміністратор єпархії святого Володимира в Парижі єпископ Гліб (Лончина), яких супроводжували голова комісії з міжконфесійних та міжрелігійних відносин УГКЦ отець Ігор Шабан, голова єпископського бюро єпархії пані Сеголен Миколенко та професор кафедри пасторально богослов’я ФБФ УКУ отець Михайло Димид.

Сторони обговорили актуальну міжконфесійну й суспільно-політичну ситуацію в Україні та світі, питання соціального служіння та капеланства, а також виклики й загрози, які для релігійних спільнот нашої держави несе неспровокована широкомасштабна російська агресія.

18 вересня делегація конференції єпископів Франції взяла участь у Божественній Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії. Архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор, голова єпископату Франції, у своєму слові сказав, що для нього велика честь бути разом на Літургії, і запевнив, що у Франції свідомі того, що українці, борючись за свободу своєї держави, борються також за них. «Я приїхав від імені всіх єпископів Франції і від імені всіх католиків Франції, щоб виявити вам наше братерство. Ми стараємося розділити з вами ваші болі. Ми виявляємо подив, з якою силою український народ бореться проти противника. Виявляємо подив перед великою волею жити у свободі, справедливості і правді», — зауважив він. «Ви боретеся за свободу своєї держави, але майте на увазі, що ми свідомі того, що ви і за нас боретеся. Бо ви боретеся за світлу ідею, що таке нація і якими можуть бути відносини між народами в нашій Європі…» — запевнив французький ієрарх.

Владика Гліб Лончина, Блаженніший Святослав і архиєпископ Ерік де Мулен-Бофор разом благословляють український народ наприкінці Літургії

Пропонуємо декілька тез із виступу Митрополита Епіфанія під час зустрічі в Митрополичому домі з делегацією Єпископської конференції Франції Римсько-Католицької Церкви.

***

Перед нами стоїть випробування: чи ми будемо жити як окремий народ, чи не будемо, чи Росія нас «деукраїнізує». Ми обрали вектор європейського розвитку України, ми хочемо бути невіддільною частиною європейської цивілізації. Тому ворог, побачивши, що ми не будемо рухатися в його напрямку, вирішив нас поневолити, а ще більш вірно сказати: вирішив нас знищити фізично.

У ці дні ми знову і знову бачимо прояви геноциду українського народу. Дехто казав, що в Бучі був нібито окремий випадок. Але геноцид відбувається системно і зараз ми побачили знову підтвердження в місті Ізюм, на Харківщині. Це є також відбиток проповіді тієї ідеології «русского міра», яка проповідувалася десятки років в Україні».

Від нашої перемоги зараз залежить і майбутнє всього світу, бо війна в Україні торкнулася майже всіх на планеті. Ми з першого дня самоорганізувалися і стали на захист нашої Батьківщини та весь світ побачив, що ми будемо боротися до кінця. І перемога неодмінно буде за нами.

*

Публікацію підготовлено за матеріалами Пресслужби Київської Митрополії Української Православної Церкви та Пресцентру Української Греко-Католицької Церкви.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *