Митці — про Сильвестрова та його музику любові і добра

Музику цього сучасного українського композитора називають «потоком Любові й Добра». У книзі про нього — «Зустрічі з Валентином Сильвестровим» — емоційно та особистісно окреслено враження музикантів, режисерів, письменників про знайомство та співпрацю з цією видатною без перебільшення постаттю та митцем.

Пропонуємо вам добірку цитат із книги.

Валерій Матюхін — про В.Сильвестрова:

Я постійно звертаюся до музики Сильвестрова, тому що намагаюся віднайти в ній момент найвищої справедливості і духовності. Сильвестров – це незбагненний космос: музичний, людський, моральний. Перш ніж доторкнутися до його музики, слід «роззутися» й «помити руки». До неї треба доторкатися тільки з чистою душею, відкритим серцем і любов’ю – тоді вона дарує те найвище, що притаманне музиці.

Стор. 265

Роман Балаян — про В. Сильвестрова:

Сильвестров, звичайно ж, виняток із правил. Щось із нерукотворного. В його музиці є таїна, магія, відстороненість, мені дуже близька. Не всім доступна.
Гія Канчелі впродовж багатьох років, зустрічаючись зі мною, стверджує, що Сильвестров — геній. Сліпо і з насолодою вірю.

Стор. 17

Іван Монігетті — про В.Сильвестрова:

Якщо вірити, що краса і гармонія мають рятівну силу, наш світ встоїть, тому що існує Валентин Сильвестров і його музика.

Стор. 45

Інна Галатенко — про В.Сильвестрова:

Сильвестров знаходить цілковито нові інтонації, хоча йдеться про дуже відомі, сакральні тексти. У цій музиці є те, що є у справді віруючої людини: дивовижне благоговіння і в той же час — така свобода. Мабуть, лише він так може.

Стор. 256

Іван Дзюба — про В.Сильвестрова:

Сильвестрову властиві гідність і відповідальність думки і слова, внутрішня мислительна зосередженість і цілісне сприйняття світу, непозбутня підвладність чомусь вищому.

Стор. V

Гідон Кремер каже, що, виконуючи твори Сильвестрова, прагнув відповідати хвилі його духу, «оскільки за нею вгадувалася певна вища правда», ті духовні цінності, що є «поруччям на сходах вічності».

Стор. VI

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *