Islam

Несподіваний Іслам. Історія про Аладдіна: те,чого ми не бачимо

У книжці прискіпливого релігієзнавця та дослідника Романа Назаренко запропоновано новий, незвичайний погляд на Схід з метою показати читачеві випадкові або хибні образи та інтерпретації, а також багато прихованих сенсів, які європейці зазвичай не помічають. Читачі зможуть краще зрозуміти, чим є Близький Схід насправді, відчути, наскільки вигадки і стереотипи відрізняються від реальності.

Для багатьох із нас знайомство зі “Сходом” почалось через історію про таємничу лампу, джина та Аладдіна. Саме Діснеївський мультик заклав у нас перше, але дуже міцне уявлення про “Схід”. Наскільки правдивий цей образ? Хто справжній автор цієї історії? Чи знали ви, що багато мусульман протестують проти нього? Хто такий Аладдін та наскільки ця історія має арабські корені? Чи справді існувало місто Аграба? Який образ жінки ховається між рядками? Які стереотипи нав’язує нам цей мультик?

Автор намагається дати відповіді на ці питання, застережуючи від спрощеного, популярного на Заході диснеївського погляду на Схід.

Придбати книгу можна тут.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *