stus-nema-kaydaniv_full-774x464 (2)

Нема кайданів, щоб твій дух здушити

Кожне вибране Василя Стуса – особливе. До книги з військової бібліотечки увійшли твори боротьби та нескореності, людської та національної самоповаги та особистісного самовдосконалення, що переростає в «квітування», тобто життя для і заради інших.

Василь Стус вважав справжнім життям лише таке, яке твориться людиною на межі можливостей. В часи Василя Стуса так жила лише «малесенька щопта», яка сьогодні перетворилася в нескорений народ. Ця книга для людей, які творять історію своєї Вітчизни тут і тепер.

У передмові до видання Мирослав Маринович підкреслює важливість особливого призначення цієї невеликої збірки — передусім для наших воїнів-захисників: «Вся суть у Василевих словах, винесених у назву цієї збірки: «Нема кайданів, щоб твій дух здушити». Як нема такої зброї, яка здатна здушити сьогодні дух українського воїна. Ним він і переможе».

 І далі: «ця збірочка – ніби вирок обвинувачення тій імперській системі, яка мімікрує, міняє кольори, навіть, як ящірка, в момент загрози відчленовує від себе якісь члени, – але не змінює своєї суті. Засудити її й покінчити з нею – свята справа. Цим ти рятуєш світ. Але коли перетвориш свої очі на «бійниці ненависті» – «світ закриється від тебе». Таким і є заповіт Василя Стуса,

Що жив, любив і не набрався скверни,

ненависті, прокльону, каяття…»

Погортати та придбати книгу можна тут.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *