118237011

Обрії особистості: Книга на пошану Івана Дзюби

Книга була видана у 2011 р. до 80-річчя з дня народження Івана Михайловича Дзюби одного із інтелектуальних лідерів українського «шістдесятництва». До збірки увійшли наукові статті та есеї відомих українських та зарубіжних гуманітаріїв, присвячені культурі та історії ХХ століття, а також сучасній політичній ситуації в Україні.

Окрім цікавих статей, спогадів, віршів та рідкісних фото збірка містить низку оригінальних і провокативних текстів: роздуми Дмитра Стуса про неадекватність сучасної канонізації його батька та естетику його поезій; статті Миколи Рябчука про «ліберальний націоналізм та його українських ворогів» і Володимира Кулика про уявлення громадян про статус української мови; захопливі міркування В’ячеслава Брюховецького над загадками біографії Віктора Петрова (Домонтовича); аналітичні розвідки Надії Гончаренко та Олександра Гриценка про телепроект «Великі українці». Постаті ж Івана Дзюби присвячені мемуарно або архівно-мемуарні начерки Максима Стріхи, Миколи Жулинського, Юрія Шаповала, Лариси Брюховецької та ін.

У вступному слові до книги Максим Стріха зазначає: «голос українських інтелектуалів залишається тихим, майже нечутним (обмеженим шпальтами тих кількох газет, які ще надають шпальти для «серйозних» розмов). Але він, цей голос, звучить – і ми можемо почути його. Якщо, звісно, захочемо. Але це вже залежатиме від нас. Зокрема й від того, наскільки ми використаємо сповна свій шанс бути сучасниками великого Івана Дзюби» (с. 16.)

Книга отримала персональну відзнаку Мар’яна Лозинського – Голови журі ХVІІІ Форуму видавців у Львові (2011).

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *