papanykolau_big-774x464

Містичне як політичне. Демократія і не-радикальна ортодоксія.

Книга сучасного православного богослова Аристотеля Папаніколау являє собою новітній досвід формулювання політичної теології, яка спирається на східно-православну традицію і в той же час знаходиться в діалозі з теологами з інших християнських конфесійних контекстів.

Автор розглядає теми демократії, прав людини, загального блага, свободи слова з теологічної точки зору, співвідносячи їх з традицією, висхідною до політичної теології стародавньої церкви. Основна ідея книги полягає в тому, що ліберальна демократія є не ворогом церкви, а, навпаки, тим політичним простором, в якому християнин покликаний здійснювати аскетичні практики, щоб навчитися богозаповіданій любові.

*

Книга Аристотеля Папаніколау «Містичне як політичне» — видатний внесок в аналіз православної думки, а також у нинішню дискусію про теологію і політику. Занадто довго західні академічні вчені ігнорували можливості та інтуїції православного богослов’я. Книга з ясністю вказує на ці можливості та інтуїції і є щодо цього новим словом. Вона проливає світло на складні відносини між вірою і політикою.

Вільям Швайкер, Чиказький університет

У своїй книзі «Містичне як політичне» Папаніколау не лише знайомить читача з багатою спадщиною східно-православної політичної думки…, а й переконливо показує, що православне розуміння «бого-людського спілкування» може – і має – включати основні елементи сучасної ліберальної демократії і традиції прав людини. Це дослідження знаменує новий етап у розвитку політичної теології, як для православних, так і неправославних, і вказує на Папаніколау як на одного із провідних православних мислителів, які наводять теологічні мости.

Перрі Т. Хамаліс, North Central College

Книга Аристотеля Папаніколау «Містичне як політичне» стане зразковим східно-православним текстом для тих, хто вивчає теологію і політику. Вона виявляє активну залученість у нинішні дискусії про співвідношення теології і політики, глибоке розуміння обговорюваних теологічних проблем, а також готовність автора відстоювати свою власну позицію. Книга буде надзвичайно корисною для навчання студентів, а також стане важливим посібником для академічного обговорення відповідних питань.

Чарльз Метьюз, Університет Вірджинії

Погортати та придбати книгу можна тут.

NewLib про книгу та автора:

Аристотель Папаніколау

Професор теології, завідувач кафедрою православної теології та культури і со-директор Православно-християнського дослідного центру (Orthodox Christian Studies Center) в університеті Форд (Fordham University), Нью-Йорк, США. Link

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *