Правда про Львівський псевдособор 1946 р. — у трьох цитатах Блаженнішого Святослава

Експонати виставки є голосом переслідуваної церкви. Ми маємо можливість побачити мовчазних свідків, які розкажуть нам справжню історію болю, страждання, тоталітаризму в Україні, який перемелював долі людей, нищив сумління, зневажав гідність кожного, хто попадався їм під руку.

Ця подія, яку патріарх Йосип (Сліпий  — ред.) найкраще назвав «невдала імпреза», спричинила масу жертв. Її жертвами були ті, які перейшли на православ’я. Її жертвами, мучениками і сповідниками Христової віри були ті, які ніколи не пішли на компроміс із своїм сумлінням, із совєцькою безбожною владою.

Дякую всім, що у такий спосіб ми можемо говорити про правду болю і страждання, але про правду, яка визволяє, усуває страхи, яка дозволяє примиритися з нашим болісним минулим. Воно болісне не лише для православних, греко-католиків, а для усіх людей, в яких ще, можливо, є рани цієї системи, яка компрометувала сумління усіх, кого тільки торкала своїми нечестивими щупальцями. Кожен, хто попадав під її руку, відчував гіркоту отрути, яку вона розповсюджувала.

Джерело: Виступ Блаженнішого Святослава на відкритті виставки, присвяченої 75-й річниці «Львівського собору» 1946 року

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *