Про головні уроки чорнобильської історії

Чорнобиль змусив світову спільноту замислитися над ризиками атомної енергетики. Та чи засвоїв світ уроки Чорнобиля? Адже забуті уроки Чорнобиля можуть стати причиною нових ядерних катастроф.

До вашої уваги три цитати від Сергія Плохія, що змушують повертатися до цієї нагальної і надважливої теми.

Для світу урок, пов’язаний з Чорнобилем – це те, що таке ядерна енергетика на службі авторитарних режимів, які повністю контролюють інформацію не тільки про те, що сталося, але також всередині ядерної індустрії. Наприклад, в Радянському Союзі ставалися аварії, подібні до Чорнобильської, тільки менші, але інформація була фактично прихована в ядерній енергетиці в цілому, в Чорнобилі про це майже ніхто нічого не знав.

Радянський Союз абсолютно стримував і приховував інформацію про наслідки Чорнобиля – від України, від світу, від Радянського Союзу. Це означає не тільки контролювати і приховувати інформацію, а фактично віддавати на поталу радіації власне населення. І якраз ця вимога правди про Чорнобиль стала мобілізаційним моментом для українського суспільства, для створення Руху.

У світі Чорнобиль є сигналом того, що треба дивитися навколо і бути дуже обережними з ядерною енергетикою. В Україні зовсім інакше. Я не впевнений, що це станеться, але мені б хотілося, щоб шалений успіх серіалу призвів також до більш збалансованого нашого уявлення про нашу відповідальність не тільки за 86 рік, а й за те, що з нами станеться завтра і післязавтра.

Джерело: Magistra Vitae: Розмови про історію з Сергієм Плохієм.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *