Grodskiy_obklad_web-691x1024-1

Життя в тіні великого Митрополита: брат Йосиф Ґродський і його спогади

У видавництві УКУ вийшла книга Романа Скакуна “Життя в тіні великого Митрополита: брат Йосиф Ґродський і його спогади”. Видання присвячене особі брата-василіянина Йосифа (Івана) Ґродського (1869-1947), який 37 років був близьким помічником митрополита Андрея Шептицького, виконавцем багатьох його довірочних доручень, управителем митрополичих палат і касиром митрополичих маєтностей.

Як літератор, брат Ґродський залишив по собі, крім низки релігійних творів для народу, декілька обширних мемуарних нарисів про митр. Шептицького та відносини в тодішній Греко-Католицькій Церкві, а зокрема про обставини призначення у Станиславів єпископа Хомишина та конфлікти серед галицького єпископату, запровадження в Галичині нових монаших згромаджень, вивезення митрополита Шептицького до Києва у вересні 1914 р., зустрічей митрополита з православними архиєреями в 1919 р., поїздки митрополита Шептицького до Америки й Канади в 1910 і 1921-1922 рр. та його інтернування в Познані, візитацію о. Гудечека в 1934 р.

Ці нариси, досі практично невідомі науковій громадськості, публікуються тут здебільшого на основі оригінальних машинописів та рукописів з докладним критичним коментарем.

Придбати книжку можна тут.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *