Розпочинається Тиждень молитов за єдність християн

У середині січня в більшості країн світу християни різних конфесій і традицій – протестанти, католики, православні – збираються на спільних молитвах, щоб свідчити про прагнення повної і видимої єдності християн. Зустрічі духовних осіб і вірних, активна участь у спільних молитвах у храмах різних конфесій провадить до взаємного пізнавання.

 

Час проведення Тижня молитов за єдність християн – 18–25 січня – було обрано невипадково. Цей тиждень, за Григоріанським календарем, завершується саме в день навернення апостола Павла, що традиційно в Європі відзначається 25 січня. Апостол вчив, що Христос є серцем і фундаментом єдиної Церкви. Це головна ідея, яка повинна спонукати християн до більш тісного зближення й спільного свідчення: свідчення єдності, взаємоповаги та співпраці. У наші дні Тиждень молитов за єдність християн відзначається вже в усьому світі.

 

В Україні дедалі більше парафій приєднуються до відзначення Тижня молитви за єдність християн, вкладаючи у нього свої символи. Так, у Львові символ Тижня Молитов про єдність християн цього року — стіна з сімома дверима. Цифра сім – це символ досконалості, який може вказувати на те, що християни різними дорогами доходять до пізнавання Христа і різнобарвними традиціями поклоняються єдиному Господу. Цьогоріч кожен день присвячений одній темі, котра веде молитву і роздуми на екуменічних заходах, у своїх храмах та домівках.

Програма Тижня Молитов про єдність християн 2022 у Львові:

  • 17.01 о 19:00 — Екуменічні молитви римо- і греко-католиків, православних і протестантів, ведучий гість: Євангельска Церква “Гефсиманія”. Місце: Римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ (вул. Стрийська, 6, Сокільники).
  • 21.01 о 19:00 — різдвяний концерт “Noel”, буде проведений християнськими музикантами різних конфесій (зі Львова, Хмельницького, Одеси і Києва). Місце: Центр Довженка (пр. Червоної Калини, 81).
  • 25.01 о 17:30 — св. меса концелебрована, очолювана архієпископом Мечиславом Мокшицьким, спільна молитва перед Матір’ю Божою Ласкавою, служіння Євангельскої Церкви “Віфезда”. Беруть участь католицькі єпископи  і православні,  молебень за східною традицією. Місце: Латинський катедральний собор (пл. Кафедральна, 1).
  • 28.01 о 19:00 — молитва за канонами Тезé з молоддю з різних міст України, за участю медиків і родичів хворих. Місце: Римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ (вул.Стрийська, 6, Сокільники).

Трансляція заходів відбуватиметься за посиланням: 17.01 — о 19:00; та 28.01 — о 19:00.

До уваги читачів – добірка цитат із проповідей на  богослужіннях Тижня молитов про єдність минулих років у Львові. Добіркою цитат і фотографій з нами люб’язно поділився о. Григорій Драус.

***

Ми більше думаємо про те, що нас ділить, а не про те, що нас єднає. А ось сьогодні ми прийшли сюди, щоб у цій катедрі творили спільну молитву, і не кажемо один одному і собі, що ми різні. Майбутнє за тим, щоб ми хотіли бути єдиним, щоби свідчити про Ісуса Христа. І зараз ми творимо перші кроки до того, щоб бути єдиними.

Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський, голова Інституту церковної історії.

Думаю, що усі події, які відбуваються і у світі, і у нашій країні, мають спонукати нас до єдності, щоб ми разом молилися, разом просили Бога про благословення для нашого народу.

Едуард Кава, єпископ-помічник Львівської Архідієцезї Римсько-Католицької Церкви.

Сталося велике нещастя: люди, які були покликані до одної Церкви, почали відчужуватися. З’явилися спокуси, амбіції, а замість це подолати, християни роз’єдналися. І тепер маємо так багато Церков, а це не є віддзеркаленням Пресвятої Трійці.

Володимир Гуца, єпископ-помічники Львівської Митрополії Української Греко-Католицької Церкви.

Для того щоб здобути єдність, необхідно осягнути мир у нашій душі, необхідно, щоб кожен із комунікаторів, кожен із тих, хто бере участь у діалозі, примирився з Творцем-Богом і у такий спосіб віднайшов правду.

Владика Борис Харко, єпископ Херсонський Православної Церкви України.

Ісус Христос у знаковий час Тайної вечері перед своїми страстями просив свого Небесного Отця про дар єдності для своїх учнів. У Бога все можливо.                 

Валерій Марченко, старший пастор Євангельської Церкви «Гефсиманія».

Ми сьогодні спільно молилися, були разом, але я заохочую нас усіх, кожного дня, молитися за єдність.

о. Богдан Прах, ректор УКУ

Молитва за єдність є взірцем християнського духу і поваги для усіх християн.

о. Василь Саган, декан Золовівський Православної Церкви України.

Насамперед об’єднання — це не є об’єднання керівників Церков. Єднаються насамперед душі. В кінці нас єднатиме Христос. Ми як християни пам’ятаймо, що віра нас єднає.

о. Тадеос Ґеворґян, настоятель катедри Вірменської Апостольської Церкви.

Ми будемо розділені, поки кожен із нас не буде готовий іти шляхом Івана (Хрестителя – прим. ред.) та Ісуса на Йордан, іти шляхом покаяння. Тільки через покаяння ми можемо ламати цю стіну, яка нас роз’єднує.

о. Ігор Пецюх, духівник УКУ.

Ми молитвою звертаємось до Бога, щоб Він дав нам єдність, як й інші дари. Добрі дари походять від Бога, тому ми повинні берегти єдність. Ми сподіваємося, що Божа благодать приведе нас до більшої єдності.

Володимир Білик, пастор Євангельської Церкви «Джерело життя».

***

NewLib про Тиждень молитов за єдність християн і його засновника:

Джерела єдності в розмаїтті. Круглий стіл навколо «Екуменічного заповіту» Поля Кутюр’є. Початок 21 січня 2021 р.

У рамках всесвітнього Тижня молитов за єдність християн 21 січня о 19:00 за київським часом (18:00 за паризьким часом) відбудеться круглий стіл на тему “Джерела

Читати далі »

Поль Кутюр’є

Католицький священник і богослов. У 1934 році в Ліоні (Франція) організував міжконфесійний тиждень молитви, який згодом поширився по всьому світу. Багато років працював заради єдності

Читати далі »

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *