Шість найпопулярніших сур, які вчать діти під час Рамадану

12 квітня 2021 року із заходом сонця у мусульман розпочався священний місяць Рамадан. Протягом 30 днів удень мусульмани усього світу утримуються від їжі, пиття та статевих стосунків. Людина може змарнувати свій піст, зробивши щось, заборонене релігією, — наклеп, пліткування, обман, кривду.

Піст — надзвичайно важливий аспект віри мусульманина. Ба більше — це один із п’яти стовпів Ісламу. Піст — засіб фізичного й духовного очищення, через яке мусульмани можуть поліпшити свою здатність до співчуття й поглибити свою віру в Бога. Сам акт посту відтворює умови життя найбідніших людей, але навіть такі люди не звільняються від посту.

Для жінок-мусульманок місяць Рамадан кардинально не відрізняється від Рамадану для чоловіків. Але є свої особливості. Про те, як проводять Рамадан жінки на материковій Україні, читайте у добірці від Ліги мусульманок України.

1. Змінюється розпорядок дня, додається додаткове поклоніння: піст та нічна молитва. Також за 30 днів бажано прочитати весь Коран. Аби встигнути все зробити, жінка планує не тільки розпорядок дня, але й ночі.

2. Діти також намагаються постувати, тому мусульманка разом із ними робить календар, аби було їм цікаво.

3. Жінка продумує меню на Рамадан. Їжа повинна бути корисною та поживною: більше фруктів, овочів та горіхів. Виключаються солені й копчені продукти, солодощі, міцний чай та кава.

4. Під час Рамадану жінки готують страви на вечерю-іфтар та запрошують родичів і знайомих або збираються на спільну вечерю в мечетях.

5. Дітей привчають читати Коран. Протягом Рамадану хлопчики та дівчата вчать напам’ять сури або повторюють ті, що знають. Наприкінці в мечеті проходить конкурс з декламування сур. Оцінюються знання тексту, правила читання та краса виконання (сури бажано читати на розспів). Переможцям вручають подарунки.

Наводимо ТОП-шість найпопулярніших сур, які вчать діти у мусульманських сім’ях під час Рамадану.

1) «Аль-Фатіха» («Відкриваюча») є першою сурою Корану.

 2) «Іхлас» («Чистота віри»). У цій сурі Всевишній Аллаг нагадує тим, хто збився зі шляху, істину, вказує, що вірний шлях — в осмисленні неповторності Всевишнього Бога.

3) «Аль-Фалак» («Світанок») призначена віддалити людину від усього поганого, від зла узагалі. 

4) «Ан-Нас» («Люди») вважається особливою в мусульман як найкращий засіб захисту від зла.

5) «Аль-Філь» («Слон») є повчанням, яке розповідає про власників слона, які намагалися знищити Дім Аллага — Каабу.

6) «Аш-Шамс» («Сонце») у формі обітниць розповідає про докази могутності та величі Творця та наводить повчальні приклади.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *