Стати творцями єдності: вісім порад від брата Алоїса

Сьогоденню характерні суперечливі події. З одного боку, людство стає все більш обізнаним щодо того, наскільки взаємопов’язаним воно є з усім творінням. Пандемія змусила ще раз усвідомити, що ми – одна людська сім’я; ми всі разом зазнаємо певних труднощів, і ми можемо подолати їх тільки разом. Сприяння зростанню єдності, створенню зв’язків між людьми – це один із великих викликів нашого часу.

Водночас світ стає все більш поляризованим соціально, політично та етично. Це призводить до нових переломів у суспільстві, між країнами і навіть у родинному середовищі. Християни також не застраховані від цих суперечностей.

Яку роль можуть відіграти християни, щоб допомогти єдності зростати в людській сім’ї і з усім творінням, з нашими ближніми, в Церквах і громадах, у наших серцях? На ці питання намагається дати відповідь лідер екуменічної спільноти Тезе брат Алоїс.

***

Кожен з нас може зробити свій внесок у майбутнє миру та єдності в людській родині. Це починається з відносин, які ми будуємо один з одним. Нам потрібно піклуватися один про одного, у наших сім’ях, з нашими рідними та друзями, особливо в часи випробувань.

с. 3.

Якщо ми не дозволимо собі бути паралізованими своїми ваганнями чи страхами, ми пізнаємо радість отримувати. Ми знаходимо власну ідентичність у наших стосунках з іншими, і вони навіть можуть допомогти нам вийти з часів внутрішнього смутку і надати сенс нашому існуванню.

Там само.

Давайте приймемо рішення ніколи ні на кого не наклеювати ярликів і не поширювати упередження. Ніхто не повинен зводитися до певної дії чи думки. І незгоду, навіть радикальну, можна висловити без агресії, хоча ми повинні визнати, що часом, перед обличчям певних ситуацій несправедливості, доводиться висловлювати гнів.

с.  4.

Євангеліє кличе нас вийти за рамки розділень і свідчити, що єдність можлива у великій різноманітності. Хіба це не є найважливішим служінням до якого покликані християни, заради того, щоб спільнота людей на землі жила разом, як брати і сестри? Таке свідчення говорить голосніше, ніж слова.

с. 7.

Євангелія спонукає нас культивувати мистецтво творення єдності. Ми всі можемо бути творцям єдності поширюючи слухання та дружбу там, де ми знаходимося.

Там само.

Щоб йти вперед, ми повинні частіше збиратися у колі хрещених членів різних церков. У спільній молитві, зосередженій на Слові Божому. Хто знає? Святий Дух може здивувати нас. Ми можемо виявити, що Ісус є тим, хто об’єднує нас, і що любов Христа може світити набагато більш чітко, коли ми смиренно визнаємо чого нам не вистачає і коли ми відкриваємося до того, що ми можемо отримати від інших.

Там само.

Щоб рухатися до внутрішньої єдності, чи не потрібно іноді розібратися у наших бажаннях, прийнявши те, що ми не можемо зробити та спробувати все? Якщо багато можливостей лежать перед нами, давайте спробуємо розпізнати, які найбільше ведуть до миру, світла та щастя.

с. 8.

У нас є глибока спрага спілкування та єдності, яка приходить до нас від Бога. І ми можемо висловити її в молитві. Навіть кілька слів, тиша наодинці з Богом допомагає нам визначити сенс життя і відновити нашу готовність дозволити Святому Духу працювати в нас.

Там само.

Джерело.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *