ТОП-10 цитат відомого християнського мислителя і автора книги «Хроніки Нарнії»

Клайва Стейплза Льюїса без перебільшення можна назвати «людиною-оркестром». Відомий автор знаменитої на весь світ книги «Хроніки Нарнії», літературний критик, філософ і апологет християнства: книгу Льюїса «Просто християнство» американське періодичне видання «Christianity today» оголосило у 2000 р. найкращою книгою ХХ століття.

Наклади Льюїсових книг, перекладених понад тридцятьма мовами, обчислюються десятками мільйонів примірників; практично всі з понад 50 його творів перевидаються й досі. Згідно з опитуванням, проведеним у 2008 р. лондонською газетою «Таймс», Льюїс опинився на одинадцятому місці серед півсотні найкращих британських письменників другої половини ХХ століття. Недаремно відома британська авторка і філософ Мері Міджлі порівнює Льюїсові книги з добрим вином: чим довше воно стоїть у погребі, тим краще смакує.

Сім цікавих фактів про Льюїса:

  • хоча Льюїс відомий як “англійський” письменник, насправді він народився в Ірландії;
  • у дитинстві в майбутнього письменника стався трагічний випадок — загинув його улюблений собака на прізвисько Джекси. З того часу хлопчик оголосив, що його звуть Джек і ніяк інакше. Цим ім’ям його продовжували називати близькі і знайомі все життя;
  • Льюїс брав участь у Першій світовій війні у складі британської армії. 15 квітня 1918 р. британський снаряд, що не долетів до мети, поранив Льюїса і вбив його товариша Педді. Понад 20 років Льюїс дбав про матір убитого, і лише після її смерті одружився з американською письменницею Джой Девідмен;
  • під час повітряних бомбардувань Лондона взимку 1941 р. Льюїс вів на Бі-Бі-Сі серію релігійних радіопередач, які принесли йому велику популярність. Згодом головний маршал британської авіації писав: «Війна, життя, все, що завгодно, здається безглуздим. Багато хто з нас потребував набуття сенсу життя. Льюїс дав нам його»;
  • «Лев, Біла Відьма та шафа» (друга книга «Хронік Нарнії») була натхненна історією дітей, евакуйованих з Лондона під час Другої світової війни. Льюїс розмістив у своєму будинку чотирьох дітей, які були евакуйовані з Лондона в найгірші дні війни (так само, як це сталося з Пітером, Сьюзен, Едмундом і Люсі);
  • на честь письменника названо астероїд 7644 Кслюїс;
  • Льюїс написав некролог Джону Толкіну, який помер на десять років пізніше за нього — текст некролога був заздалегідь надісланий в The Times і зберігався в редакції до смерті Толкіна.

У книзі «Просте християнство» Клайв Льюїс дає виразне і точне розуміння християнства. Тут також можна знайти для себе відповіді на багато питань, що хвилюють допитливий розум. А для когось ця книга, можливо, стане справжньою знахідкою.

Пропонуємо нашому читачеві ТОП-10 цитат із цієї захопливої книги.

***

Якщо взяти ваше життя в цілому, з усіма незліченними виборами, то впродовж усього життя ви помалу перетворюєте основну частину свого “я” або в небесне, або в пекельне створіння: або у створіння, яке в гармонії з Богом, з іншими людьми і з самим собою, або у щось, що перебуває в стані війни й ненависті з Богом, людьми і з самим собою. Бути одного виду створінням — це небо: тобто радість, мир, знання й сила. Бути іншим означає божевілля, жах, ідіотизм, лють, безсилля й вічна самота. Кожний із нас у кожну мить просувається до одного або іншого стану.

с. 86.

Коли людина стає кращою, вона все виразніше й виразніше усвідомлює зло, яке залишається в ній; коли ж вона стає гіршою, то все менше й менше усвідомлює свою гріховність… Добрі люди знають і про добро, й про зло, погані ж – ні про жодне з них.

с. 87.

Любов у християнському розумінні не емоція, не стан почуттів, а волі; той стан волі, який ми маємо природно по відношенню до себе, і якого повинні навчитися по відношенню до інших людей.

с. 116.

Інколи наша гордість перешкоджає нашому милосердю; ми спокушуємося витрачати більше ніж треба на показну щедрість (чаєві, гостинне приймання), а менше ніж треба на тих, хто справді потребує нашої допомоги.

с. 81.

Доброта – або велика безпека, або велика небезпека – залежно від того, як ви на неї реагуєте.

с. 38.

Зло, коли його дослідити, це гонитва за чимось добрим, але неправильним шляхом. Можна бути добрим тільки заради доброти, однак не можна бути злим тільки заради зла. Ви можете здійснити добрий учинок без почуття доброти, а коли це не дає вам задоволення, то це не просто тому, що доброта має рацію; але ще ніхто ніколи не здійснював жорстоких учинків просто тому, що жорстокість не має рації, а тому, що жорстокість була приємною або корисною. Інакше кажучи, зло не може бути успішним, навіть будучи злом, так само, як добро є добром. Добро, так би мовити, залишається собою, а зло, це тільки зіпсута доброта. Але, щоб зіпсуватися, воно перше має бути добрим.

с. 47.

Найменший добрий вчинок, зроблений сьогодні, це захоплення стратегічної позиції, від якої через кілька місяців ви зможете попрямувати до перемог, про які ви ніколи й не мріяли.

с. 118.

Бог не може дати нам щастя й миру окремо від Себе, бо без Нього вони не існують. Такого немає.

с. 52.

Коли відчуваємо, що ми добрі через релігійне життя, що насамперед ми кращі, ніж хтось інший, на мою думку, ми можемо бути певні, що це почуття не від Бога, а від диявола. Справжнє випробування, що ми в присутності Бога, це або цілком забувати про себе, або ж бачити себе як малого брудного предмета. Краще цілком забути про себе.

с. 112.

Цей світ – велика майстерня скульптора. Ми – статуї і по майстерні ходить чутка, що дехто з нас певного дня оживе.

с. 140.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *