ТОП-3 цитат від Бориса Херсонського про джерело сили

Український поет та перекладач Борис Херсонський поділився з читачами бібліотеки NewLib думками зі свого есею, що увійшов до збірки Українського ПЕН-клубу за 2019-2020 рік «Що дасть нам силу?»

У своєму есеї Борис Херсонський констатує, що жертвами депресії нині стали не лише окремі люди, а й ціле суспільство. Де знайти силу? – запитує після такого діагнозу Херсонський. Сила в єдності, навіть якщо це єдність із меншістю. Сила в терпінні. І в тому, «щоб іти далі вибраним напрямком, незважаючи на перешкоди».

Силу не продають у супермаркетах по одному кілограму в руки. Її джерело – в душі громадянина і спільноти. Її потрібно знайти, усвідомити й зберегти у серці.

Меншість – то не є меншовартість. Згадаємо Ортеґу-і-Ґассета. Людина-маса завжди в більшості. Але забезпечують прогрес і розвиток люди іншого типу. Це – ми з вами, друзі. Усвідомивши те, ми можемо знайти силу.

Бути сильним не означає вигукувати нереалістичні гасла й шукати позитивчик на­віть у трагічній ситуації. Ми повинні досліджу­вати реальність та діяти згідно з нею. Бути сильним не означає вимагати задово­лення водномить. Навпаки. Терпіння є важли­вим елементом сили Его. Ми не повинні впадати у відчай чи драту­ватися, коли наша мета віддаляється від нас, – сила полягає в тому, щоб іти далі вибраним напрямком, незважаючи на перешкоди.

Джерело: Борис Херсонський. «Що дасть нам силу?» Збірка есеїв українських інтелектуалів.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *