ТОП-4 цитат із Різдвяного послання Папи Франциска

У цьогорічному Різдвяному посланні «Urbi et Orbi» Папа Римський Франциск традиційно промовляє до світу та його людей. Політичну владу він закликає примирити суспільства, спустошені напруженням та протиріччями; просить утіхи постраждалим від насильства над жінками, літнім та самотнім; надії — дітям і підліткам; спокою та єдності — сім’ям; хворим — здоров’я; повернення додому — військовополоненим, цивільним і воїнам; притулку — мігрантам та біженцям.

Особливе слово свого пастирського прохання до Творця Папа адресує Україні: «…не дозволь, аби в Україні поширювалися метастази злоякісного конфлікту».

Основним мотивом звернення «Urbi et Orbi» стала необхідність діалогу в суспільстві. Ось чотири найяскравіші думки Папи Франциска з послання-2021:

 

Слово Боже, що створило світ і надало сенс історії та мандрівці людини, стало тілом.., аби вести діалог із нами. Бог не хоче виголошувати монолог, Він хоче діалогу. Бог показав нам дорогу зустрічі й діалогу.

Наша здатність творити суспільні стосунки переживає серйозне випробування; посилюються тенденції замкнутися, робити все самостійно, відмовитися від того, щоб виходити, зустрічатися, щось робити разом… Складна криза спонукає шукати коротших стежок замість довших шляхів діалогу; але в дійсності лише вони ведуть до подолання конфліктів і до спільної та тривкої користі.

Ми настільки звикли, що величезні трагедії проходять практично в замовчуванні, що ризикуємо не почути волання болю та відчаю багатьох наших братів і сестер.

Ось, серед глибокої ночі – знак надії! Сьогодні «любов, що рухає сонце та зірки» (Рай., XXXIII, 145, Данте), стала тілом. Вона прийшла в людській подобі, розділила наші трагедії та розбила стіну нашої байдужості. У цей святковий день благаємо Христа пробудити в усіх серцях прагнення примирення та братерства… Христе, народжений для нас, навчи нас прямувати з Тобою стежками миру.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *