ТОП-4 цитати від фахівця у галузі етики

Про основоположне право людської особистості — право бути собою – збірка досліджень філософа Віктора Малахова з одноіменною назвою. Пропонуємо читачам бібліотеки NewLib поміркувати над непростими питаннями, які підіймає автор.

Як відстоювати свободу інших, самому її не знаючи? Чи не загрожує ліберальній самовідданості небезпека виродитися у банальне зовнішнє пристосуванство без власного внеску свободи? Отже, робить висновок автор книги “Право бути собою” — «маєш бути вільним – і вірним».

До вашої уваги — добірка морально-етичних роздумів від дослідника у галузі етики.

***

Влада релігійної нетерпимості має не лише конкретно-ситуативні, а й сутнісні підстави. Вочевидь, ми маємо з належною глибиною осягнути як природу релігійної вірності, так і морально-духовний сенс вимог толерантності, щоб їхнє поєднання в нашому житті справді мало шанси на успіх. Маємо з’ясувати для себе, що справжня вірність є силою любові, а не ненависті, що справжня, до кінця послідовна терпимість не зраджує. З’ясувати — і в перспективі такого поєднання творчо вибудовувати стосунки з нашими ближніми – близькими і далекими.

с. 253-254.

Парадоксальна, містична природа істинної людської любові і робить її джерелом внутрішньої енергії, здатної одухотворити й зміцнити сім’ю і, можливо, – висвітлити для сучасної людини конче потрібні їй шляхи до віри.

с. 264.

Труд спільного буття, до якого любов нас зобов’язує, – труд настійний і смиренний, одухотворений передбаченням жертовної радості – так малюк, долаючи свої найперші нелегкі кроки й завмираючи від страху, у глибині душі, одначе, розуміє, що наприкінці цього ризикованого заходу його підхоплять рідні люблячі руки, – і вже через те цей труд не може не приносити нам найглибшого задоволення, не може не наповнювати вищим смислом усе наше існування; важливо тільки цей смисл бачити, розрізняти й не зраджувати.

с. 264.

Справжня, тривала свобода від сили тяжіння власної самості – це, поза усім іншим, чарівний стан легкості, внутрішньої нескутості, готовності до духовних мандрів. Любов як кульмінація такої свободи окрилює людину, дарує їй докладне відчуття краси навколишнього світу, самоцінності кожної миті буття.

с. 284.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

1 думки про “ТОП-4 цитати від фахівця у галузі етики”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *