ТОП-5+5 від ВПУ: сучасні мислителі України, з якими варто познайомитися

На пропозицію редакції NewLib скласти власний ТОП сучасних християнських (і не тільки) мислителів відгукнувся ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко. За його словами, цей перелік не є якоюсь офіційною думкою ВПУ чи дослідженням серед лекторів і працівників, а, скоріше, є особистим рейтингом, хоч і з позиції ректора ВПУ.

За версією Георгія Коваленка, найцікавішими сучасними християнськими мислителями є:

Кирило (Говорун) (Україна — США), архімандрит;
Борис  (Ґудзяк) (США — Україна), єпископ;
Андрій Баумейстер (Україна, Київ);
Мирослав Маринович (Україна, Львів);
Олександр Філоненко (Україна, Харків).

«Я свідомо обрав представників різних конфесій, але не називаю, яких. Бо мудрість, якою діляться ці мислителі, хоч і має конфесійне забарвлення, особливо у священнослужителів, не може бути визначена як мудрість винятково для православних, католиків, греко-католиків чи протестантів. Це мудрість християнська, яка може бути цікавою і за межами християнства.

Але існує і більш широке коло мудрості, носії якої можуть і не бути християнами, або їх віра не є такою очевидною, коли читаєш їх твори. Тому я б додав ще ТОП-5 мислителів, яких варто читати чи слухати, або стежити за ними у соцмережах.

Для мене це:

Ліна Костенко;
Валерій Пекар;
Володимир Єрмоленко;
Оксана Забужко;
Ігор Козловський.

Повторюся, що це суб’єктивний список мислителів, з якими варто познайомитися або за якими варто слідкувати. Сподіваюся, що кожен з членів наукової ради ВПУ, а можливо і кожен з наших лекторів, додасть когось ще, і тоді з ТОП-5+5 цей список перетвориться на ТОП-50 або 100».

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *