ТОП-5 головних богословів Київської Церкви: вибір студентів КПБА

Студенти Київської православної богословської академії надали для колекції Нової бібліотеки перелік з п’яти головних богословів від початків християнської церкви Київської Русі.

Цю добірку вони презентували під час участі в міжконфесійному студентському семінарі «Спільна спадщина. Головні богослови Київської церкви усіх часів», який відбувся 31 березня 2021 року. Він став першим семінаром циклу «Нова бібліотека Софії-Мудрості: пошук спільного й обмін унікальним».

За визначенням філософа Євагрія Понтійського, «той, хто молиться, є богослов». Це також і людина, яка свою духовність реалізує в практичній діяльності, яка полягала у  тлумаченні священних текстів та їхніх сенсів, полеміці з представниками інших вірувань, викритті людських вад та гріхів, створенні духовних настанов правителям.

До переліку потрапили:

1. Митрополит Іларіон Київський. Митрополит Київський та всієї Русі, оратор і письменник, церковно-політичний діяч давньої України. Причислений до лику святих.

Найвідоміші твори: «Слово про Закон і Благодать», «Молитва», «Сповідання віри».

2. Климент Смолятич. Митрополит Київський та всієї Руси. Аскет і схимник, книжник і філософ. Релігійний письменник і мислитель.

Твори, що дійшли до нашого часу: «Послання, написане Климентом, митрополитом руським, Фомі пресвітеру», «Повчання в суботу сиропусну».

3. Яків Мніх. Древньоруський монах, мислитель і письменник XI ст.

Автор ряду творів та панегіриків: «Сказання про Бориса та Гліба», «Житіє Володимира», «Пам’ять і похвала князю Володимиру», «Послання до Божого слуги Димитрія».

4. Никифор Грек. Митрополит Київський та всієї Руси. Автор послань і повчань. Був «учений» і «простий», ревний до свого діла.

Твори, що дійшли до нашого часу: «Послання до Володимира Всеволодовича Мономаха про піст, і стримання почуттів»; «Повчання про піст до народу».

5. Святитель Кирило Турівський. Духовний письменник, православний богослов, гімнограф.

Склав молитви на кожен день тижня.

Морально-аскетичні праці: «Притча про людську душу і тіло», «Сказання про чорноризький чин». Також до його літературної спадщини належать 8 слів-проповідей.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *