ТОП-5 професій, які іслам дозволяє обіймати жінкам

У нашому суспільстві існує багато стереотипів щодо прав мусульманки, її свободи на навчання та працевлаштування. Подивимося, як насправді іслам ставиться до цього питання, що може заважати жінці працювати та що обирає для себе сучасна мусульманка. 

Майже 1500 років тому іслам чітко пояснив права та обов’язки чоловіків і жінок. Серед них — право обох на навчання, отримання професії (дозволеної), заробіток, спадщина, розпорядження своїм майном тощо. У чоловіків більше обов’язків з утримання родини, а от жінка може працювати й не зобов’язана витрачати гроші на родину. Відомо, що вже в ті часи жінки мали бізнес: вели торгівлю, управляли ринками. Пізніше навіть відкривали навчальні заклади, як, наприклад, університет Аль-Карауїн в місті Фес (Марокко), заснований Фатімою Аль-Фіхрі у 859 році.

Можемо точно сказати, що іслам не стає на заваді навчанню та праці жінок, тільки регулює, аби все було на користь і не несло шкоди. Яких правил слід дотримуватися, аби робота була згідно із шаріатом? 

1. Пам’ятати про стриманий одяг і поведінку.

2. Не займатися забороненою ісламом діяльністю (наприклад, продаж алкоголю, тютюну).

3. Не контактувати тісно з чоловіками та розмовляти з ними тільки у справах.

4. Зберігати своє фізичне і моральне здоров’я (робота не повинна бути важкою).

5. Робота не повинна займати весь час жінки, щоб вона могла приділяти увагу своїй родині.

6. Якщо жінка має намір працювати після заміжжя, краще обговорити це питання заздалегідь.

          У сучасному світі мусульманка, яка працює, вже не дивує. Сьогодні у світі є мусульманки-політики, науковиці, інженерки, архітекторки, юристки, власниці бізнесу тощо.

Журнал MuslimFashion провів опитування і склав список ТОП-5 професійних галузей, які обирають для себе мусульманки.

1 місце: вчитель, вихователь, викладач.

2 місце: лікар, медсестра, стоматолог.

3 місце: перукар, стилист, косметолог.

4 місце: дизайнер одягу, графічний дизайнер, фотограф.

5 місце: бухгалтер, юрист.

Таке загальне опитування було проведено у світі. Щодо мусульманок України, то перше місце має посідає віддалена робота. Сьогодні роботодавці не охоче беруть до себе працювати мусульманку будь-якої професії, бо існують певні стереотипи, котрі суспільство ще не подолало. Тому жінки обирають ті галузі, де вони можуть самовиражатися, працюючи індивідуально, а не в колективі. Це програмістки, графічні дизайнерки, дизайнерки одягу, інтернет-продавчині.

 Дуже надихають жінки, котрі, попри складнощі, супротив та перепони, йдуть у суспільство та займаються громадською діяльністю. Так, на це потрібно багато сил й часу, але ця діяльність відкриває двері в майбутнє, коли мусульманку будуть сприймати не за зовнішністю, а за професійними та особистими якостями.

Підготовлено Лігою мусульманок України.

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *