ТОП-5+5 цитат про правду від Мирослава Мариновича

Редакція Нової бібліотеки Софії публікує ТОП-5+5 цитат про правду від Мирослава Мариновича.

Мирослав Маринович є відомим громадським діячем, правозахисником, публіцистом, чиї виступи збирають тисячі переглядів у соцмережах, а тексти читають в усьому світі.

У квітні 2020 року він став ініціатором появи стратегічного документу «Туга за правдою». Маніфест підписали відомі українські інтелектуали та церковні діячі, а також віряни ПЦУ, УГКЦ, РКЦ в Україні, Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України та Собору незалежних євангельських церков України.

Продовжуючи провадити в суспільний дискурс наратив правди в сучасному світі, пан Мирослав взяв участь в Успенських читаннях-2020 (тема: «Людська гідність та виклики пост-правди»), де виголосив доповідь «Христова Правда у призмі культурних імператив». Наведені нижче цитати обрано з цього виступу.

______________________

З Ісусових слів «І кожен, хто з правди, той чує Мій голос» (Йоана 18:37) випливає, що почути голос Божий можна лише тоді, коли розумієш, де правда, і налаштований на неї.

Мирослав Маринович, «Христова Правда у призмі культурних імператив».

Гординя володіння єдино правильною доктриною не дозволяє відкритися на інші грані Божої правди. Та жодна доктрина, хай навіть об’явлена Богом, але оформлена людським розумом, не охопить усієї мудрості Бога, а тому не може бути бездоганною.

Там само.

Ми маємо роззброїтися, щоб, не зрікаючись своєї правди, в яку віримо, створити у своєму розумі й серці простір для інших граней Божої правди, що їх ми ще не пізнали, але які можуть доповнити наші знання про створений Богом світ. Без цієї відкритості на правду іншого не можна говорити про пошанування людської гідності іншого.   

Там само. 

Множинність доктрин не є злом сама по собі, якщо ми визнаємо частковість своїх правд. Мало того, вона може підсилити нашу здатність розуміти Божу істину, не дати нам закостеніти у своїй частковій правді.

Там само.  

Ми, християни, вже дві тисячі літ повторюємо, що Бог — це Любов, яка невіддільна від правди. Але, проголошуючи свою правду, ми в той чи інший спосіб травмуємо любов. Або ж, навпаки, виявляємо свою любов так, що травмуємо при цьому правду.

Там само.

У вересні 2020 року Мирослав Маринович виступив на Першому Національному круглому столі «Культура діалогу». Його доповідь стала генерацією сенсів, її розібрали на цитати. Публікуємо ТОП-5 висловів М.Мариновича про правду в контексті культури діалогу всередині українського суспільства.

«Можливість діалогу залежить від того, як ми ставимося до правди».

***

«Якщо для нас правда — це лише те, в чому переконані ми самі, то опонент перетворюється на носія неправди, суперника, а потім на ворога. Тоді головне завдання людини — всіма правдами та неправдами навернути опонента у свою віру, а якщо не вдається, то знищити його».

***

«Правда — це те, що виринає десь посередині між різними опініями, як результат діалогу».

***

«Бути переконаним у своїй правоті не є гріхом, але водночас слід бути відкритим на правду свого співрозмовника. Тобто не лише слухати, а й чути».

***

«Начебто абсолютна правда може виявитися лише часткою більшої правди, яку можна знайти лише разом. Так відкривається шлях не лише до міжлюдського, а й до загальнонаціонального порозуміння».

 

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *