Добірка від вченої-історикині Ірини Марголіної познайомить нас із фресковими феноменами Кирилівської церкви ХІІ ст. (Київ), аналогів яким серед сакральних пам’яток всього візантійсько-балканського кола не існує.
- 16 унікальних сцен із житія парних александрійських святителів Кирила та Афанасія у кирилівському дияконику. Серед християнського монументального стінопису аналогів цьому художньому життєпису не існує.

Кирила та Афанасія Александрійських.
Сцена «Кирил учить у соборі». Фреска ХІІ ст. Південна апсида
- Євхаристія у центральній апсиді, де над престолом два ківорія. Такого явища немає в аналогічних сюжетах.

- 30 зображень балканських святителів у кирилівському жертовнику. В такій кількості та складі не зустрічаються більше ніде.

- Образи Солунських братів Кирила та Мефодія серед балканських святителів у жертовнику. До кирилівського стінопису не зображувались на стінах храмів Русі-України.

- Представники родини засновника Кирилівського храму князя Всеволода Ольговича в композиції «Страшного суду» — серед тих, хто йде на суд Божий.

У сцені зображено представників родини засновника храму Всеволода Ольговича
- Ангел, який загортає небо у сувій, — одне з найкращих, найекспресивніших, високохудожніх зображень у сцені Страшного суду в розписах кирилівського нартексу.

- Нещодавно розшифрований стінописний цикл житія Іоанна Предтечі на другому поверсі Кирилівської церкви.

Більше про Кирилівську церкву — у книзі І.Марголіної «Фрески Кирилівської церкви в Києві».