ТОП-добірка висловів про справедливість від Володимира Сущенка

У своїй праці «Про місто Боже» Августин так говорить про справедливість: «Де немає істинної справедливості, там не може бути й сукупної чисельності людей, поєднаних взаємною згодою у праві, відповідно, не може бути й народу». Згадати ключові цитати про справедливість з цього та інших творів класиків філософської та політичної думки допомагає нам ТОП-добірка від правника Володимира Сущенка.

Любіть справедливість, судді землі, право мисліть про Господа, і в простоті серця шукайте Його, 2 бо Його знаходять ті, що не спокушають Його, і являється (Він) тим, що не зневірюються у Ньому. 15 Праведність безсмертна, а неправда заподіює смерть: 16 нечестиві залучили її і руками і словами, вважали її другом і зачахли, й уклали союз із нею, бо вони гідні бути її жеребом.  

Книга премудрости  Соломона

Справедливість є постійне та вічне прагнення віддавати кожному своє.

Доміций Ульпіан

Мірилом справедливості не може бути більшість голосів.

Йоганн Фрідріх Шиллер

Що б про тебе не  думали, роби те, що вважаєш справедливим.

Піфагор

Право і справедливість полягають у тому, щоб кожний мав і робив своє так, аби ніхто не мав чужого і не позбавлявся свого.

Конфуцій

Рівність здається справедливою, і так воно і є, лишень не для всіх, а для рівних; і нерівність також уявляється справедливою, і так воно насправді і є, але знову ж таки не для всіх, а лише для нерівних.

Арістотель

Де всі є рівними, там ніхто не є вільним.

П’єр Буаст

Без справедливості держава є нічим іншим, як лише бандою розбишак.

Августин

Справедливість без сили безпомічна; сила без справедливості деспотична.

Блез Паскаль

Щоразу, коли людина відстоює ідеал або своїм вчинком полегшує долю інших, або виступає проти несправедливості, вона породжує малесеньку хвильку надії, і, перетинаючись одна з одною, ці хвильки, що надходять від мільйонів окремих центрів завзяття і хоробрості, зливаються у потік, що здатен змести найміцніші стіни гноблення і протидії.

Роберт Кеннеді

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на email
Поділитися на print

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *